POLİTİKA

Yunan bakandan Erdoğan'a sabırları zorlayan hakaret!

15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra Yunanistan’a kaçan FETÖ militanlarıyla ilgili konuşan Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretler ederek, teröristleri savundu.

Yunan bakandan Erdoğan'a sabırları zorlayan hakaret!
Küresel terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz'daki kanlı darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan militanları hakkında, Yunanistan'ın teröristleri vermemeye yönelik tutumu sürüyor.

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra darbecilerle ilgili verdiği demeçte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretler edip, darbecileri savunarak yine bir skandala imza attı.

Ahlak dışı üslup

Real Radyosu'na konuşan Kammenos ayrıca, “Eğer komşunuz karını seviyorum ve onu almaya geliyorum derse buna sessiz kalamazsınız” ifadelerini kullandı.Teröristleri savundu

Yunanistan’da 1967-1974 darbesinin hafızalarda hala taze olduğunu, Yunan Hükümetinin de 15 Temmuz’da Türk Hükümetine ilk destek ifade eden hükümetlerden biri olduğunu vurgulayan Konstandaras, buna karşın eğer darbeci askerler “Yunanistan’da haklarından yoksun bırakılırlarsa Yunan vatandaşları da kendilerini güven içinde hissedemez” görüşünü de savundu.

Lozan açıklamaları da rahatsız etmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan hakkındaki açıklamalarından rahatsız olan Yunan Bakan Kammenos, "Lozan’ı istemiyorsanız Sevr’e geri dönelim" diyerek tehdit etmişti.

İade anlaşması

Türkiye Cumhuriyeti ile Yunanistan arasında, suçluların geri verilmesi ve cezaî, sahada karşılıklı adlî yardım hakkında Ankara'da 7 mart 1939 tarihinde imza edilen anlaşmaya göre darbecilerin iade edilmesi gerekiyor.

Konular: panos kammenos, 15 temmuz, erdoğan, darbe girişimi,

Yorumlar