POLİTİKA

Yunanistan'a bir sert mesaj daha: Mesnetsiz ve sorumsuz açıklamalar...

Ülkemizi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan çirkin açıklamalar sonrası Dışişleri'nden sert bir mesajla uyarılan Yunanistan'a Milli Savunma Bakanı Işık'tan da sert bir mesaj gitti. Işık, "Mesnetsiz ve sorumsuz açıklamalar yapan Yunanistan Savunma Bakanının açıklamalarını doğrusu üzüntüyle izliyoruz."...

Yunanistan'a bir sert mesaj daha: Mesnetsiz ve sorumsuz açıklamalar...
Türkiye'yi işgale kalkan teröristleri iade etmeyen, Ege'de de provokatif hamlelerle iki ülke ilişkilerini tehlikeye sürüklemekten çekinmeyen Yunanistan'ın Savunma Bakanı seviyesinde de ülkemizi hedef alması yanıtsız kalmamış Dışişleri Bakanlığı, o çirkin açıklamalara sert bir tepki vermişti. 

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos tarafından yapılan küstah açıklamalara, bir tepki de Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan geldi.

İşte Bakan Işık'ın açıklaması:

Son günlerde, son derece mesnetsiz ve sorumsuz açıklamalar yapan Yunanistan Savunma Bakanının açıklamalarını doğrusu üzüntüyle izliyoruz. Yaptığı açıklamalar, söylemler ve eylemler, sorumsuzca ve provokatiftir. Bundan dolayı kendisini kınıyorum. Biz Türkiye olarak, sorunlarımızı oturarak, konuşarak çözmenin her zaman gayreti içerisinde olduk. Bu hiçbir zaman emrivakiye boyun eğeceğimiz anlamına da gelmez. Yunanistan'a çağrımız, bu konuda Savunma Bakanının sorumsuzca açıklamalarına bir son vermesi, sorunlarımızı, meselelerimizi bir arada birlikte konuşarak, çözüm yolu için gayretlerimizi sürdürmemizdir.

Konular: fikri ışık, cevap, yanıt, açıklama,

Yorumlar