Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti teşkilat toplantısında konuştu!

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti teşkilatları eğitim toplantısında gündemde olan Şah Fırat operasyonunu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Siyaset 23.02.2015, 09:20 24.04.2018, 12:59
Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti teşkilat toplantısında konuştu!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti teşkilatları eğitim toplantısına gündemde olan Şah Fırat operasyonunu başarıyla gerçekleştiren TSK, MİT ve diğer güvenlik birimlerine teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Davutoğlu konuşmasına şöyle devam etti;

6 AYDIR MÜTHİŞ BİR DİRENÇLE SAVUNUYORUZ

Muhalefetin operasyonla ilgili açıklamaları tarihe kara bir leke olarak geçecektir. Muhalefet Türkiye'nin yükselişinden rahatsız olanlarla yanı safta. Bizim için onur gecesiydi, muhalefet için de tarihe kara bir leke olarak geçecek utanç gecesidir.

Musul'da aylar sonra müthiş bir operasyon yaparak vatandaşlarımızı kurtardık. Libya'dan 25 bin kişiyi 10 günde tahliye ettik. Vatandaşlarımıza sahip çıkmak en ulvi görevimizdir. Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda 6 aydır müthiş bir dirençle orayı savunan askerlerimizi emniyet içinde ülkemize getirdik.

MİRASA SAHİP ÇIKMAK ONURUMUZA SAHİP ÇIKMAKTIR

Şehidimize Allah'tan yeniden rahmet diliyorum. Süleyman Şah bizim ecdadımızdır. Süleyman Şah'ın mirasına sahip çıkmak onurumuza, kilmiğimize sahip çıkmak demektir.

Süleyman Şah defnedildikten sonra 2. Abdülhamid'in yaptırdığı sembolik bir mekandır. Ülkemizin sınırları 1921'de yeniden çizildiğinde oradaki topraklar bize ait olduğu tescil edilmiştir. İki kez yer değiştirilmiş. Ama toprağımız hep kalmıştır.

İKİ AYRI OPERASYON İKİ AYRI BAYRAK

Cumartesi iki ayaklı bir operasyon yaptık. Mehmetçik Mürşitpınar'dan yürürken, diğer kısım Eşme'ye girdi. İki ayaklı operasyonda iki ayrı bayrak Suriye'de dalgalanmıştır. 11'den sabaha kadar Genelkurmay'da operasyonu kuvvet komutanlarıyla bizzat yönettik ve karargahlarımızla temas halinde olduk.

Orhun Yazıtları'ndan Süleyman Şah'a kadar mirasımızı koruduk. Orhun anıtları biz geldiğimizde metruk bir haldeydi. Biz onardık. Türkiye'nin kudretinden kimse şüphe etmesin.

BU MİRASA BİZ SAHİP ÇIKTIK

Osmanlıca'ya yabancı dil muamelesi yapan Kılıçdaroğlu şimdi ecdat toprağı diyor. Bu senin haddin değil. Bu mirasa biz sahip çıktık. Bu operasyonda kimseden izin almadık almayız da.

Türkiye'de özgrülük ve güvenlik ikisi birbirini destekleyen unsurlardır. 6-7 Ekim olayları ibretle takip edilen vakalardır. 6-7 Ekim'de şehirlerimizi yakan vandallara karşı tedbir almamız gerekti.

O GÜN SES ÇIKARMAYANLAR MECLİS İŞGAL EDİYOR

Kimse Türkiye'yi güvenlik kaosu ortamına sokamayacak, buna izin vermeyiz. Yapılan olaylara karşı sessiz kalmadık, kalmayız da. 15 Ekim'de bugün İç Güvenlik Paketi'nde olanları kamuoyuyla paylaştık.

Molotofkokteylinin yasaklanacağını, maskenin kullanılamayacağını kamuoyuyla paylaştık. Kasım ayında kanun olarak gönderdik. O gün ses çıkarmayanlar bugün Meclis'i işgal ediyorlar. HDP'yi anlıyoruz da CHP ve MHP'ye ne oluyor? Şiddete yöneldiler.

Bu kanunu iki kez erteledik. Bize hiçbir öneriyle gelmediler. Her türlü tahrikle Meclis'i kirletmeye çalışıyorlar. Molotofkokteyli dünyanın her yerinde suçtur. Türkiye'de polisin gözaltı yetkisi yok.

GÖSTERİ VE MUHALEFET ETME HAKKI BELLİDİR

TBMM'de muhalefet etmek yetkiniz ama bu kanun çıkmayacak dersiniz buna izin vermeyiz. CHP genel başkanının halkı sokağa çıkma çağrısına cevabımız nettir. Gösteri ve muhalefet etme hakkı bellidir. Bu gösteriler yapıldığında etrafı yakıp yıkmasınlar. Gencecik çocuklar 4. kattan aşağı atılmasın.

AK Parti teşkilatlarına çağrımdır: Sizi tahrik edenlere karşı sükunetinizi koruyun. Türkiye demokratik bir hukuk devletidir. Herkes buna uyacaktır. MHP'nin neden bu kanuna karşı çıktığını sorgulayın.
Yorumlar (0)
14°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Mayıs 2020
İmsak 03:40
Güneş 05:32
Öğle 13:06
İkindi 17:03
Akşam 20:30
Yatsı 22:14
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P