Başbakan Davutoğlu konuşuyor! CANLI

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Siyaset 26.09.2014, 09:00 24.04.2018, 12:24
Başbakan Davutoğlu konuşuyor! CANLI

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genel Merkez'de AK Parti il başkanlarına hitap etti.

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Gece operasyonları ile bu kadro birliğini bozamayanlar, 17-25 operasyonları ile Ak Parti'nin bu ülkeye getirdiği yeni konumu tehdit etmeye çalışanlar milletimizden darbe yemişlerdir. Beklenti şuydu; AK Parti kadroları içinde ihtilaf yaşar mıydı? Bizi başka partilerle karıştırıyorlardı. 42 günlük ahlak sınavından sonra gururla söylüyoruz ki bizde her şey olağan şekilde seyretti.

Hepimiz sınavdan geçtik. AK Parti kadroları ilk kez sınavdan geçmedi.İstişare dersi verdik. Herkesin kriz, bunalım beklediği dönemde biz bir cumhurbaşkanının onurla başka cumhurbaşkanına devir-teslim yaptığı tören gerçekleştirdik.

"KILIÇDAROĞLU'NUN YERİNDE OLMAK İSTEMEZDİM"

Ana muhalefet bu dönemde yenilgi psikolojisi ile girdaba girdi. 944 imza ile aday gösteriliyor. CHP kadrolarına nasıl şüphe hali vardır. Kim kime niçin oy vermedi?

Doğrusu ben Kılıçdaroğlu'nun yerinde olmayı istemezdim. Acaba kongreye gittiğinde veya gördüğü her delegede 'bu bana imza verdi de sonra oy vermedi mi' diye bir şüphe taşımaktansa liderlik makamını terk ederim.

Bunu yaşayan Kılıçdaroğlu ve o ekip aynı dönemlerde başka zillete de imza attılar. Tüm dünya cumhurbaşkanlığı törenini gıpta ile izlerken Meclis’te milletin yüzde 52 oyu ile seçilmiş cumhurbaşkanına saygısızlık etme cüretine gösterdiler. Sadece Cumhurbaşkanımıza yapılmış saygısızlık değildi. Bu saygısızlık tarihe geçti. Kitabı fırlatan milletvekilini dahi baktığımızda ona oy veren vatandaşlarımızı da görürüz ve saygılı davranırız. Buradan başka partilere oy vermiş vatandaşlarıma da sesleniyorum.

"BİZİM İÇİN VATANDAŞLARIMIZ İKİYE AYRILIR"

Bizim için vatandaşlarımız siyaseten ikiye ayrılır. Ak Parti’ye oy verenler yarın oy verebilecek olanlar. AK Partililer ve Potansiyel Ak Partililer. Muhalefetin yaptığı kongreler bile bize yarıyor.

"2015 SEÇİMLERİNE KADAR..."

Hiçbir vatandaşlımıza farklı bakma hakkına sahip değiliz. 2015 seçimlerine kadar anlatacaksınız. 100 kere bize kapılarını kapatsalar bile 101. Kez kapılarını çalacağız. Girmeyeceğimiz il, çalmayacağımız kapı kalmayacak. Muhabbetle sevgiyle tüm partililerin kapısını çalacağız. Herkesi kriz senaryoları yazdığı dönemde biz 42 günde sağlam geçiş süreci yaşadık. 3 gün içinde hükümetimizin, partimizin, grup yapımızın yeniden yapılanma süreci tamamlandı.

“BAŞÖRTÜSÜ TAMEMEN ÖZGÜR”


Artık ortaöğretim ve lisede başörtüsü tamamen özgürdür. Bazıları gençlere baskı dedi. Bunu gençlerin seçme hakkına…Buna herkesin saygı duyması lazım. İsteyen başını açar ister örter. İhtilaf ve fitne bizim milletimizin arasında değil bu zihniyetin kafasında.. Lise öğrencisi kendi kararınız veremez… Sizin gibi tıpış tıpış gidip oy kullanacaksınız demiyor lise öğrencisi. Bu gençlerimize güvendiğimizin ifadesidir. İnşallah onlara 18 yaşında seçme ve seçilme hakkı da tanıyacağız. Gençlerimiz daha erken olgunlaşacaklar.

“DEVLET ŞANS OYUNLARININ İÇİNE GİREMEZ”

Devletin şans oyunlarının içine çekilmesi için kararlı adımlar atacağız, devlet şans oyunlarının içine giremez.

"İSTİSMAR EDEN GEREKLİ CEVABI ALIR"

Çözüm süreci bizim ciddiyetle sahiplenmemiz ve gece gündüz çalışmamız gereken süreçtir. Çözüm süreci ve kamu düzeni birbirinin alternatifi değildir. Şehirlerimizin çevrelerinde çözüm sürecini istismar eden olursa onlara gerekli cevap verilecektir. 

TÜRKİYE'YE SIĞINAN SURİYELİ KÜRTLER

Davutoğlu, "Son günlerde Suruç'ta provokasyon yapanlara da buradan seslenmek istiyorum; daha önce Suriye'den gelen Arap ve Türkmen kardeşlerimiz akın akın geldiklerinde 'Niye kapıyı açıyorsunuz' diyenlerin şimdi orada gösteri yapmaya hakları yoktur." dedi.

Başbakan Davutoğlu, Suriye'den Türkiye'ye sığınan Kürtlerin sayısının 160 bin 335'e ulaştığını belirterek, "Askerimize taş atan o milletvekiline sesleniyorum, biz sizlere gül atmaya devam edeceğiz, gerekirse muhabbet göstermeye ama o attığınız taşlar aslında bu milletin vicdanına en çok da Türkiye'deki Kürt kökenli vatandaşlarımızın vicdanına atılmış taşlardır" ifadelerini kullandı.

PARALELCİ ZİHNİYET MİLLETLE SEVİNMEYİ BİLMEDİLER

MİT müsteşarı hakkında yapılan yayınları hatırlayın. Bu paralelci zihniyet şimdi bile nasıl haberler yapıyorlar. Bunlar milletle sevinmeyi bilmediler. Milletle üzülmeyi öğrenemediler ama biz onlara öğreteceğiz.

Terörün ve radikalizmin önüne tek bir şekilde geçersiniz: O insanları içselleştirici siyasettir. Bugün Ortadoğu'da etnik ve mezhebi kavgaların sebebi bu işin dışına çıkıldığı içindir.

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:31
Güneş 05:27
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:38
Yatsı 22:25
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P