Başkan Erdoğan, "İnanın haramdır" diyerek çağrıda bulundu!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 11. Rize Tanıtım Günleri'nde sigaranın sağlığa zararıyla ilgili konuşarak, "Cumhurbaşkanı olarak sevdiklerime diyorum ki inanın bu haramdır. Diyanet İşleri Başkanımız da söyledi. 'Haramdır' dedi." ifadelerin kullandı. Erdoğan ayrıca vatandaşlara sigarayı bırakmaları konusunda çağrı yaptı.

Siyaset 20.10.2019, 17:48 21.10.2019, 17:21
Başkan Erdoğan, "İnanın haramdır" diyerek çağrıda bulundu!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 11. Rize Tanıtım Günleri kapsamında düzenlenen "Bırakalım Sigarayı, İçelim Rize Çayı" programında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Cumhurbaşkanı olarak sevdiklerime diyorum ki inanın bu haramdır. Diyanet İşleri Başkanımız da söyledi. 'Haramdır' dedi." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Asla bölgecilik yapmadık"

40 yıllık siyasi hayatımızda asla bölgecilik yapmadık. Ne insanlarımız ne şehirlerimiz arasında hiçbir ayırıma gitmedik. Ülkemizi, hedefleri ve hayalleriyle muhakkak buluşturacağız. Sizlerden aldığımız cesaretle 82 milyon vatandaşımızın her bir ferdine hizmet götüreceğiz. Türkiye'nin, Türk milletinin başını daima dik tutacağız. Bu necip milleti dünya siyaset sahnesinde asla hayal kırıklığına uğratmayacağız. Ülkemizi, hedefleri hayalleriyle muhakkak kavuşturacağız.

"Sigara haramdır! Yatırım yapmak istediler izin vermedik"

İnanın bu (sigara) haramdır, Diyanet İşleri Başkanımız da söyledi, 'haramdır' dedi. (Sigara şirketi) Türkiye'de yatırım yapacakmış, o yatırımı siz gidin başka bir yerde yapın.""Elektronik sigara üretmek için bizden yer istediler, vermedik, vermeyeceğiz

"Ülkemize asla sokmayacağız"

Elektronik sigarayı asla ülkemize sokmayacağız, bunlara fırsat vermeyeceğiz, asla müsaade etmeyeceğiz. Sigarayla gerçek anlamda mücadeleyi biz başlattık. Artık herkes sigaraya özenilmesi gereken alışkanlık olarak değil, çok ciddi sağlık problemlerine neden olarak bakıyor. Eğitim, sağlık ve spor tesislerinde sigara satışını men ettik. Şimdi tek tip paket uygulamasına geçiyoruz. Devlet olrak tek bir insanımızın dahi sigara illetinin pençesine düşmesine izin vermeyiz. Günde 20 bin kişi sigarara bağlı hastalıkların yüzünden hayatını kaybediyor.

Yorumlar (1)
Aziz Keskin 8 ay önce
Çokta samimi olduğunu düşünmüyorum.sigara bırakma tedavisi yarım kalmış biri olarak bu devirde ilaç yokluğu nedir arkadaş aramadigim yer kalmadı yaklaşık 20 gündür ikinci ay ilacı yok ne zaman gelecek belli değil kimse bilmiyor.
20°
kapalı
Namaz Vakti 06 Haziran 2020
İmsak 03:28
Güneş 05:26
Öğle 13:08
İkindi 17:07
Akşam 20:40
Yatsı 22:28
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P