Başkan Erdoğan: PKK'nın en tepe adamı şu anda komada kıvranıyor

Bayrampaşa'da konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kandil'de PKK elebaşılarına yönelik düzenlenen operasyona değinerek, "En tepe adamları şu anda komada kıvranıyor" dedi.

Siyaset 30.03.2019, 09:05 30.03.2019, 10:15
Başkan Erdoğan: PKK'nın en tepe adamı şu anda komada kıvranıyor

Başkan Erdoğan, Kandil'e düzenlenen operasyonda yaralanan PKK elebaşının komada kıvrandığını söyledi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul Bayrampaşa'da düzenlenen mitinginde halka seslendi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

"Her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bayrampaşa kendine yakışanı yapmıştı. İnşallah yarın da çok daha büyük bir başarıya imza atacaktır. CHP’nin başındaki zat 9 seçimdir partisinin başında, 9’unu da kaybetti. HDP sırtını nereye dayamış? Kandil’e. Saadet’in adından başka geçmişiyle hiçbir ilgisi kalmamış. Peki bu partileri kim ve nasıl bir araya getirip karşımızda bir blok oluşturdu? Tüm milletimden bu sorunun cevabını özellikle düşünmesini istiyorum.

"Mesele sadece belediye başkanları meselesi değil, işin altında başka şeyler var"

Hep milli iradenin üstünlüğüne inandık. Birilerinin Türkiye'yi yeniden ödünç oy isteme günlerine geri götürmesine rıza gösteremeyiz. Verilen oyun nereye gittiğini, hangi amaç için kullanılacağını hesaplamak hepimizin vazifesidir. İllerimizi, ilçelerimizi yönetecek belediye başkanının kim olacağı terör örgütlerini niye bu kadar yakından ilgilendiriyor? Mesele sadece belediye başkanları meselesi değil, işin altında başka şeyler var. Bunları Cudi'de, Gabar'da, Kandil'de gömüyoruz. Lider kadroyu geçenlerde Kuzey Irak'ta vurduk. Şu anda komada kıvranıyor. Yanındaki 4 kişiyi etkisiz hale getirdik.

"CHP'nin başındaki zat 9 seçimdir kaybediyor. "

CHP'nin başındaki zat 9 seçimdir kaybediyor. HDP derseniz Kandil'den emir almadan kılını kıpırdatamaz. Hanımefendi ise 15 Temmuz öncesinde başbakan olacağım diye dolaşıyordu.  Daha seçim sonuçları belli olmadan medyada, sosyal medyada, sokaklarda, havalimanlarında, milleti tehdit etmeye, taciz etmeye, tahkir etmeye başladılar. Bu azgınlığı milletimiz cevapsız bırakır mı? Bunların gönderdiği aday? Proje, proje... Ondan İstanbul gibi bir şehre belediye başkan adayı olur mu? Bay Kemal'e göre olur.

Saadet'in adından başka bir şeyi kalmamış. Bizim asıl üzüldüğümüz nokta bu partilere gönül vermiş kardeşlerimin iradelerini pazarda açık artırmaya çıkarılmış olmalarıdır. 

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm kardeşlerimin oylarına sahip çıkmalarını istiyorum. Kendimizle birlikte evlatlarımıza nasıl bir Türkiye bırakacağımızın kararı sandıktan çıkacak karara bağlı.

"Belediyecilik konusunda biz rakip tanımıyoruz"

Şimdi diyeceksiniz biz “sadece belediye başkanı seçiyoruz.” Bir kardeşiniz olarak en rahat olduğumuz alan budur. Peki bu CHP neydi 1994'te? Çöp, çukur, çamur. Kurdukları ittifakın adı ne, zillet ittifakı.. Belediyecilik konusunda biz rakip tanımıyoruz. Rastgele gökten zembille buraya bir aday göndermedik. Şimdi karşımıza birileri çıkıp ne diyor? Rövanş alacağız. Birisi çıkıyor intikam diyor. 15 Temmuz’un intikamını mı alacaksın? Yarın mutlaka sandıklara gitmeli, tercihimiz doğrultusunda oyumuzu kullanmalıyız. 31 Mart'ta ülkemize, ezanımıza, bayrağımıza, İstiklal Marşımıza sahip çıkalım.

Meseleyi Türkiye'nin geleceğiyle ilgili bir karar noktasına getiren biz değiliz. Sözleriyle ve eylemleriyle karşımızdakiler.

"İstanbul, Bayrampaşa'nın layık olduğu hizmetleri alabilmesi için yarınki seçim çok önemli"

Geçmişi 192 yılı bulan çevik kuvvet binasını aslına uygun bir şekilde restore ederek kültür sanat merkezi haline getireceğiz. Çevik kuvveti oradan taşıyacağız. Stadın yanında bulunan 40 dönümlük alanı da tamamen boşaltarak burada yeni bir projeyi de hayata geçiriyoruz. İstanbul ve Bayrampaşa'nın layık olduğu hizmetleri alabilmesi için yarınki seçim çok önemli."

 

 

Yorumlar (0)
11°
kapalı
Namaz Vakti 29 Mayıs 2020
İmsak 03:34
Güneş 05:29
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:20
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P