CHP'de fuatavni krizi!

Fuatavni'nin, Twitter'da CHP'lilerle kurduğu ittifak ortaya çıkınca parti içinde kriz yaşanmaya başladı.

Siyaset 21.02.2015, 06:44 24.04.2018, 12:59
CHP'de fuatavni krizi!

 CHP'nin eski demirbaşları CHP-Paralel Örgüt-Fuatavni ilişkisinin patlak vermesiyle birlikte olaylara sert tepki gösterdiler.

Balyoz'dan sonra ne değişti

Kemal Anadol: Cemaat illegal bir örgüttür. Milletin muhalefetinin bu anlayışla flört etmesini aklım almıyor. Balyoz'dan sonra ne değişti de CHP bunlara yanaştı bilmiyorum.
Düşmanımın düşmanı!

Şahin Mengü: Eğer CHP yetkilileri göreve geldikleri zaman kaset oyununun üzerine gitselerdi bu kepazelikler yaşanmazdı. Bu tavır düşmanımın düşmanı dostumdur anlayışıyla harekettir.

Derhal istifa etsin

Savcı Sayan: Kılıçdaroğlu ‘paralel örgütün Türkiye şubesi’ olarak çalışıyor. Çünkü paralel örgütün oyunuyla genel başkanlığa oturtuldu. Bir an önce istifa etmelidir.

İlkeleriyle yürümeli

Cevdet Selvi: Bu partinin en kötü günlerinde bile koruyucularındandım. Ama bugünlerde bazı olayları üzülerek izliyorum. CHP, ilkeleriyle yürümesi gereken bir parti. Bu yaşananlar üzüntü verici.

Laiklik tabanına ters

Onur Öymen: Anayasamıza göre dini kuruların siyasi alanda faaliyet göstermeleri yasak. Aynı şekilde laiklik anlayışımıza göre de bunların siyasette yeri olamaz.

Mayasına uymaz

Prof. Dr. Necla Arat: Biz her zaman cemaat ve böyle yapılara karşı olduk. CHP’nin mayası itibariyle böyle bir yaklaşımı kabul etmek mümkün değil.

Kemalist değerlere aykırı, bu olamaz

ALGAN HACIOĞLU: Cemaat ya da cemaat adı altındaki başka yapılarla ilişki CHP’ye uymaz. Devletin yıllardır içeriden kuşatıldığını anlıyoruz. CHP, bu ülkede demokrasiyi ve laikliği
benimsemiş, Kemalist değerlerle siyaset yapan bir partidir.Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 27 Mayıs 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:30
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:33
Yatsı 22:18
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P