Erdoğan'a şok tehdit: "Kurşuna dizileceksiniz!"

Süleyman Soylu, "Paralel Örgüt elemanları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit ediyorlar" dedi

Siyaset 16.11.2014, 18:57 24.04.2018, 12:34
Erdoğan'a şok tehdit:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Ak Parti Ergene İlçe Başkanlığı 1. Olağan Kongresi'nde konuştu. Soylu, "Paralel medyanın gazeteleri Çavuşesku'yu ve eşini örnek göstererek sevgili cumhurbaşkanımızı tehdit etmeye çalışıyor" dedi.

"İstiklal-i tamme" yani tam bağımsızlığın ve "Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir" anlayışının, cumhuriyetin temel ilkeleri olduğunu belirten Soylu, "91 yıldır, Cumhuriyet kurulduğu günden bugüne kadar ilk kez, Cumhuriyet tarihinde tam bağımsızlığa ve 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' lafzına bu kadar yakın olduğumuz bir dönemdeyiz ve bunu AK Parti gerçekleştirdi" diye konuştu.

AK Parti'nin 12 yıldır, kalkınma, demokrasi ve öz güven devrimi gerçekleştirdiğini vurgulayan Soylu, "12 yıl ülkeler tarihinde küçük bir zaman dilimidir. AK Parti hizmetlerine yeni başlıyor. Şimdi başlıyor, büyük hamlelerle başlıyor" ifadesini kullandı.

Milletin 12 yıldan beri AK Parti'ye 9 seçimde büyük destek verdiğini hatırlatan Soylu, şöyle devam etti:

"Neler ortaya koydular? Kapatmaya çalıştılar, cumhurbaşkanını seçtirmediler, gazetelerin üzerinden tehditler yağdırdılar. Kah Menderes'i, kah rahmetli Özal'ı, kah bu ülkeye hizmet eden insanları örnek göstererek tehdit etmeye, korkutmaya ve ürkütmeye çalıştılar. Ama bir adım geriye attıramadılar.

KURŞUNA DİZMEKLE TEHDİT EDİYORLAR

Şimdi de o paralel medyanın televizyonları, o paralel medyanın gazeteleri Çavuşesku'yu ve eşini örnek göstererek sevgili cumhurbaşkanımızı tehdit etmeye çalışıyor. 'Onlar kurşuna dizildi, siz de kurşuna dizileceksiniz' diye tehdit etmeye çalışıyorlar. 1960 darbesini kim gerçekleştirmişse, 1971 muhtırasını kim gerçekleştirmişse, bizim evlatlarımızı birbirine pusu kurdurarak 80 öncesi kim öldürmüşse, öldürtmüşse, kim birbirine kırdırtmışsa Gezi olaylarını da aynı mahviller yapmıştır. 17-25 Aralık darbesini de aynı anlayış yapmıştır. 6-7 Ekim'deki Güneydoğu'da gerçekleşen olayları da aynı anlayış gerçekleştirmiştir."
Yorumlar (0)
16°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:31
Güneş 05:27
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:37
Yatsı 22:24
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P