Fitneci Medya Hazır Kıta!

2007 senesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, eşinin başörtülü olmasını "tehlikenin farkında mısınız" olarak yorumlayan, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesini istemeyen fitneci medya, şimdi ise parti içinde Erdoğan, Gül ve Davutoğlu'nun arasını açma çabasında.

Siyaset 16.06.2015, 07:06 24.04.2018, 13:39
Fitneci Medya Hazır Kıta!

Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı olmaması için ortaya atılan 367 garabetini canla başla savunan kartel medyası, şimdi Erdoğan’ın Gül’ü mağdur ettiği yalanıyla fitne tezgahlıyor. Hem Abdullah Gül, hem de Erdoğan’ı yakından tanıyan isimler, kartel medyasının kurduğu fitne tezgâhına dikkat çektiler.  

KARTEL MEDYASI YİNE İŞ BAŞINDA!

Doğan Medyası’nın yayın organlarından Hürriyet Gazetesi, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün danışmanı Ahmet Sever’in “Abdullah Gül ile 12 yıl” isimli kitabını, “Her şeyin kırıldığı an” başlığıyla sürmanşetine taşırken, aynı kitabı “Meğer kardeş değillermiş” başlığıyla kapaktan veren Cumhuriyet gazetesi, Erdoğan ve Gül arasında kavga olduğu izlenimi vermeye çalıştı. 2007 yılında “Tehlikenin farkında mısınız?” görseliyle Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmesini engellemek için günlerce kampanya yapan gazete “Saatler 100 yıl geri alınıyor” sloganıyla da Abdullah Gül’e olan nefretini ortaya koymuştu. Aynı gazete şimdi de Erdoğan’a olan nefretini Abdullah Gül üzerinden kurguladığı fitne tezgahıyla ortaya koyuyor.

KAYSERİLİ BAKAN YILDIZ’DAN “FİTNE” İMASI

Kartel medyasının fitne tezgâhlı haberlerini değerlendiren Abdullah Gül’ün hemşehrisi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Yazılan kitap öncelikle 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ile 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında bir ayrılık oluştuğu intibaını vermektedir. Tarihi gerçeklerin bir danışman veya kitap vasıtasıyla aktarılıyor olması şu anda böyle bir üslubun çok daha gerisinde kalmıştır, şu anda usül esasın önüne geçmiştir. Her iki Cumhurbaşkanımızın da gerek davasına, gerekse ülkemize olan bakış açısını değiştirmeyecektir. İki samimi insanın arasını bu tür cümleler giremez. Mizaçlar ve üsluplar farklı olabilir ama esasında davaya olan ve ülkeye olan bağlılıkları ön plandadır. O yüzden böyle bir kitabın bu şekliyle üslubun esasının daha önüne geçecek şekilde yayınlanmış olması da enteresandır” diyerek fitneye işaret etti.

EKREM ERDEM: AK PARTİ’YE NİFAK TOHUMU SAÇMA ÇABASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, “Bunlar AK Parti yönetimine nifak tohumu saçma çabalarıdır. AK Parti kadroları bu konuda deneyimlidir. 367 garabetini de aynı çevreler ortaya koymuşlardı. Konuşmaların içinden bazı sözleri cımbızla çekerek, onları abartarak, parti kurulduğu günden bu güne kadar kardeşliğimize zarar verecek bir takım senaryolarla hep karşı karşıya kaldık. Ama onların hiç birisi tutmadığı gibi bundan sonra da tutmayacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

BÜLENT TURAN: FİTNE ORTAMI PARALEL YAPIYI SEVİNDİRİR

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Ahmet Sever’in kitabıyla ilgili olarak basına yansıyan anlatımlar, ancak iki yıldır AK Parti karşıtlığında birleşen muhalefetin ve paralel yapının avuçlarını ovuşturmalarına yardımcı olur. Sayın Gül’ün de buna sebebiyet vermeyecek kadar sorumluluk sahibi bir siyasetçi olduğunu düşünüyorum. Zira içeride ve dışarıda Erdoğan ve AK Parti nefreti üzerinden plan kuranlar karşısında vakit cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve AK Parti’nin arkasında durma vaktidir” diye konuştu.

YENİ TÜRKİYE’Yİ DURDURMA ÇABASI

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan da, bütün muhalif kesimlerin seçimden beri aynı safta sıralandıklarına dikkat çekerek “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti kadrolarının eleştirilecek yanları da olabilir. Bu, Erdoğan’ı, AK Parti’yi yenme mücadelesi değil, Yeni Türkiye’yi durdurma, devirme çabasıdır. Karşıda içeride ve dışarıda ortak hareket eden bir koalisyon var.” dedi.

Anadolu Platformu Genel Başkanı Turgay Aldemir, konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Sayın Gül, bizim tanıdığımız kadarıyla bir Anadolu ailesinin evladıdır. Bu millet ona büyük bir vefa gösterdi. Özellikle AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan kendisi Cumhurbaşkanı olabilecekken Abdullah Bey’i önerdi. AK Parti’nin oylarıyla, bugün sevinenlerin tamamının muhalefetiyle Sayın Gül Cumhurbaşkanı oldu. Gün, Sayın Gül’ün milletine, ailesine, içinden çıktığı harekete vefa günüdür” dedi. Milletin değerlerine 90 yıldır fitneleri küfredenlerin karşısında iyi düşünmek gerektiğini belirten Aldemir, “Bunu daha önce Abdullatif Şener ve Erkan Mumcu ile de denediler” diye konuştu.

(YENİAKİT)

Yorumlar (0)