İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 23 Haziran'a kadar İstanbul'da çalışacağım

İçişleri Bakanı Soylu, “Ekrem İmamoğlu diyor ki, 'Süleyman Soylu git Ankara'ya otur, sen İçişleri Bakanısın' Ben İçişleri Bakanlığı yaparken Ankara'da oturmadım. Kato'ya, Cudi'ye gittim, memleketin her köşesine gittim. Şimdi İstanbul'da 23 Haziran'a kadar İmamoğlu ne derse desin çalışacağım" dedi.

Siyaset 07.06.2019, 17:15 07.06.2019, 17:15
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 23 Haziran'a kadar İstanbul'da çalışacağım

Gaziosmanpaşa'da bir dizi ziyaret gerçekleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cuma namazından sonraki adresi Karadeniz Mahallesi'ndeki Karadeniz Taksi Durağı oldu. DHA'nın haberine göre bir süre taksici esnafı ile sohbet eden Soylu, daha sonra durak önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.

Soylu, “Siyasette eğer risk alacaksanız, hırpalanacaksınız da hakkınızı savunurken de elinizden geleni yapıp korkmayacaksınız. Bizim memleketimizi huzura getirmek temel sorumluluğumuzdur. 31 Aralık 2016'dan beri Türkiye'nin hiçbir yerinde bomba patlamadı, terör olayı olmadı. Bu şehri huzur şehri haline getirdik. Bana Ekrem İmamoğlu diyor ki, 'Süleyman Soylu git Ankara'ya otur, sen İçişleri Bakanısın'. Ben İçişleri Bakanlığı yaparken Ankara'da oturmadım. Kato'ya, Cudi'ye gittim, memleketin her köşesine gittim. Terörle mücadele etmekten sakınmadım. Şimdi İstanbul'da 23 Haziran'a kadar İmamoğlu ne derse desin çalışacağım. Beni burada istese de istemese de çalışacağım. Sebebi şudur; eğer biz doğu ve güneydoğuda çocuklarımızın huzurlu bir şekilde yaşaması için PKK'yı silip atmışsak, oradaki çocuklarımız doktor, mühendis, hemşire olma imkanı bulamamış ise bilin ki yaşadığımız müddetçe İstanbul'a PKK'nın sızmasını engellemek boynumuzun borcudur" İfadelerini kullandı.

Soylu, “Bakın bir devletin valisine 'it' demek, polise 'şerefsiz' demek ne insanlığa ne de ahlaka yakışır. Evet, 31 Mart'ta hakikaten yarı yarıya bir oy almış. O yarı yarıya aldığı oydan güç alarak bir güç zehirlenmesine girmiş. 'Olmadan oldum', 'pişmeden piştim' demeye başlamış. Bunu çok zararlı buluyorum" dedi.

"Millet uyumadan uyumam"

İçişleri Bakanı Soylu, “Ben iki buçuk yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum. Biz gece gündüz uyumuyoruz. Allah şahittir. Ben gece milleti yatırmadan uyumam. Bu millet uyumadan uyumam. Bu millet rahat bir şekilde uyur ben daha sonra uyurum. Bu milletin başına bir iş gelmesin diye işimizi gücümüzü erken başlatan kardeşlerinizden biriyim. DEAŞ geçen gün Türkiye'de yeni bir hamleye girişti. 20 kişisini, güvenlik görevlilerimiz ve istihbaratımız onları eylem halindeyken operasyon düzenleyerek aldılar. DEAŞ başka bir taraftan tüm terör örgütleri, karşımızda İstanbul üzerinden Türkiye'nin istikrarsızlaşması ve bölgedeki kargaşaya Türkiye'yi itmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunlara bu fırsatı vermeyin. Gelecek nesillerimize vebal altında oluruz" şeklinde konuştu.

 

Yorumlar (0)
21°
açık
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:28
Öğle 13:07
İkindi 17:05
Akşam 20:35
Yatsı 22:21
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P