Paralel Örgüt CHP'yi karıştırdı

Antalya’da aralarında eski belediye meclis üyesi, kongre delegesi ve il yönetimi kurulu üyesinin bulunduğu 14 kişi CHP’den istifa etti. "CHP yalan makinelerinin, cahillerin, soytarıların, sonradan görmelerin ve ahlaksızların cirit attığı Bizans sarayına dönmüştür" diyen grup zehir zemberek açıklama yaptı.

Siyaset 12.09.2014, 11:23 24.04.2018, 12:21
Paralel Örgüt CHP'yi karıştırdı

Paralel Örgüt CHP'yi karıştırdı. Antalya'da 14 kişi kişi sert bir açıklama yaparak, CHP'den istifa ettiklerini belirttiler.

İstifanın bir gerekçesi olarak da Gülen Cemaati ile CHP'nin işbirliği yapması gösterildi ve "Gülen Cemaati ve bazı Avrupa Birliği ülkeleriyle ilkesiz ve karanlık ilişkilere girmek suretiyle hem kendisine hem de ülkemize ihanet etme noktasına gelmiştir" denildi.

Antalya’da aralarında eski belediye meclis üyesi Eşref Ural, İl Yönetim Kurulu Üyesi Nermin Yalaz Güzel, Burdur Gölhisar eski İlçe Başkanı Ömer Akay, Muratpaşa eski Kadın Kolları Başkanı Nilay Özden’in bulunduğu 14 kişi, CHP’den istifa etti.

İstifacılar, Antalya Tenis İhtisas Kulübü’nde düzenlediklerini basın toplantısıyla istifa sebebini açıkladı.
Açıklamanın yapıldığı salona Türk bayrağı ve Atatürk posteri asılırken, istifacılar adına hazırlanan metni Eşref Ural okudu.

chp-toplu-istifa.jpg

"SOYTARILAR... CAHİLLER... SONRADAN GÖRMELER..."

Partide artık boş konuşanların ve usturuplu yalan söyleyenlerin o kadar çabuk yükseldiğini belirten Ural, zehir zemberek sözler sarfetti:

-"Yalan, dolan, lafazanlık, gıybet ve hamaset parti için kültürel etkinlik haline gelmiştir. CHP yalan makinelerinin, cahillerin, soytarıların, sonradan görmelerin ve ahlaksızların cirit attığı Bizans sarayına dönmüştür".

Açıklamada hayatında CHP’ye oy vermemiş, parti binasının önünden geçmemiş insanların ’toplumun bütün kesimlerine açılıyoruz’ yalanlarıyla makam ve mevki sahibi yapıldığı belirtildi.

CEMAAT İŞBİRLİĞİ İHANET

İstifası CHP'liler partilerinin Gülen Cemaatiyle olan ilişkisinden de rahatsız olduklarını şu sözlerle ortaya koydular;

- "CHP kuruluş felsefesine aykırı olarak, uluslararası güçler, Gülen Cemaati ve bazı Avrupa Birliği ülkeleriyle ilkesiz ve karanlık ilişkilere girmek suretiyle hem kendisine hem de ülkemize ihanet etme noktasına gelmiştir" .

PENSİLVANYA'DAKİNİN RUHU CHP'DE

Açıklama sonunda 14 istifacı, bu kararı almalarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere ’Kendisi Pensilvanya’da mukim fakat ruhu CHP Genel Merkezi’nde mevcutlu’ şeklinde tarif ettikleri Fettullah Gülen’in katkıları bulunduğunu belirterek, teşekkür etti.

"PARTİ İÇİ İKTİDAR OLMA"

CHP'nin, iktidara talip olma iddiasından vazgeçtiğini ve toplumdan her geçen gün uzaklaştığını belirten Ural, partinin halkın beklediği doğrultuda siyaset yapma görevini yerine getiremediğini iddia etti. Parti içi iktidar olma kaygısının diğer bütün görev ve amaçların önüne geçtiğini söyleyen Ural, şunları kaydetti:

"Partinin en tepesinde oturandan en alttaki üyeye kadar hiç kimse, gelecekte Türkiye'yi CHP'nin yöneteceğine dair bir umut taşımamaktadır. Umutsuzluk, inançsızlık ve güvensizlik had safhadadır. CHP Genel Merkezi ve teşkilatları artık siyaset düşünemez, siyaset konuşamaz ve siyaset üretemez durumdadır. Kaba bir Tayyip Erdoğan karşıtlığı siyaset yapmakmış gibi sunulmakta ve böylelikle milyonlarca seçmenin duyguları aşağılanmakta, sinir sistemi alt üst edilmektedir."

İSTİFA EDENLERİN İSİMLERİ

İstifa listesinde Ural'ın yanı sıra şu isimler yer aldı:

"Nermin Yalaz Güzel (İl Yönetim Kurulu Üyesi, Eski İl Başkan Yardımcısı), Ömer Akay (Eski Burdur Gölhisar İlçe Başkanı), Nilay Özdem (Eski Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı), Dilek Akkaya (Kongre delegesi, kadın kolları kurultay delegesi), Fadime Haber (Eski il yöneticisi), Behlül Bayram (Alanya İlçe Örgütü üyesi), Ali Rıza Çamur (Kongre delegesi), Songül Çamur (Ön seçim delegesi), Nihat Akkaya (Ön seçim delegesi), Ali Akay (Parti üyesi), Nazlı Çiftçi (Parti üyesi), Menekşe Yüksel (Parti üyesi) ve Levent Ural (Parti üyesi)." 

Yorumlar (0)
12°
kapalı
Namaz Vakti 29 Mayıs 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:19
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P