Zeybekci dev projesini açıkladı: 30 bin kişilik Ar-Ge merkezi

AK Parti'nin İzmir büyükşehir belediye başkan adayı Nihat Zeybekci, katıldığı bir televizyon kanalında önemli açıklamalarda bulundu. Zeybekci, Karaburun Bölgesi'nde 30 bin Ar-Ge çalışanın olduğu bir bilim merkezi projelerinin olduğunu açıkladı.

Siyaset 12.01.2019, 07:44 12.01.2019, 09:24
Zeybekci dev projesini açıkladı: 30 bin kişilik Ar-Ge merkezi

Gündemdeki gelişmeler ve İzmir hakkında önemli değerlendirmelerde bulunan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İzmir için geliştirdikleri projeleri de açıkladı.

Zeybekci'nin konuşmasından satır başları:

- Şu an yaptığımız şey İzmir'i dinlemek, STK'larla, önde gelen akıllarla, gençler, pazar tezgahındaki balıkçılarla konuşarak İzmir' bir rol biçmek istiyoruz. İzmir'in gelecekteki rolünü öyle bir planlamalısınız ki, bu gelecek nesillere bırakabileceğiniz bir rol olmalı. Şu anda bunu çalışıyoruz, İzmir'i konuşuyoruz, İzmir'i dinliyoruz.

- İzmir'de seçim süreci için slogan olarak "Gönüller yapmaya geldik" ifadesini belirledik. Iskaladığımız şeyleri anlatmak için geliyoruz. Oy verenler siyaseti değil, İzmir'i düşünecek.

- İzmir, Aydın ve Muğla muhafazakar demokrat kentlerdir.

- Karaburun Bölgesi'nde 30 bin Ar-Ge çalışanın olduğu, bilim insanlarının akıl insanların dünya çapında bir merkez olduğu projemiz var. Doğanın içerisinde bir tarafında orman, bir tarafında denizin olduğu bu bölgede yüksek teknoloji alanı ve bilim merkezi inşa etmek istiyoruz.

- İzmir'le ilgili hayalimiz sadece yüksek teknoloji ile ilgili değil. 20 bin tane kadınımızı halı ve geleneksel sanatlarla ilgili istihdam edeceğiz. Kırsaldaki yerlerde, kenar mahallelerde el işçiliğine yönelik istihdam yaratmak istiyoruz.

 

Yorumlar (0)
23°
açık
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:29
Güneş 05:26
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:39
Yatsı 22:27
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P