SPOR

'Arda, Milli Takım'a çağrılacak'

Milli Takım ve Galatasaray'ın efsane oyuncularından Bülent Korkmaz, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.Korkmaz, Galatasaray'dan Milli Takıma birçok konuya değindi.Arda Turan hakkında da konuşan Korkmaz " Arda Milli Takııma çağıralabilir' dedi.

'Arda, Milli Takım'a çağrılacak'
Bülent Korkmaz, Fatih Terim'in Ukrayna maçının ardından yaptığı "Futbolcularım olaylardan bayağı etkilenmiş" sözlerini yorumladı.Korkmaz, "Futbolcular profesyonelliğin gereğini yerine getirmeli. Kim etkilendi onu da bilmiyorum" derken, Fatih Terim'in Hakan Çalhanoğlu'nun ismini verdiğinin hatırlatılması üzerine, "Gurbetçi kardeşlerimiz hele hiç etkilenmez, ben de birlikte oynadım, onlar işlerine bakar. 2-0 öndeyken 2-2 olsa Allah Allah ne oldu derdim. Fatih hocanın kendisine sormak lazım" ifadesini kullandı. 
 
Basına eleştiri
 
Bülent Korkmaz, basın mensuplarının Fatih Terim'e soru sormamasını da eleştirerek, "Basınımız soru sormuyor. Niye soru sormaktan kaçıyorlar? Maçın genelinin konuşulması lazım basın toplantısında. Bason toplantısını hoca yönetiyorsa, basının yönlendirmesi lazım. Ömer Toprak'ın performansından mnennun musunuz, değili misiniz; Emre Mor'un performansı nasıl, Mehmet Topal'ın orta sahadan stopere çekilmesi gibi sorular sorulmalı, basın toplantısı maç ile alakalı olmalı. Malesef sorulmuyor. Gazetecilerin basın toplantısını yönlendirmesi lazım" diye konuştu. 
 
'Ben de yaptrıdım o penaltıları'
 
Korkmaz, "Maça dönecek olursak; Ukranya’da bizim gibi zor bir süreçten geçiyor. Dün akşam takım oyunu oynadılar. Milli Takımımız ise bireysel yeteneklerle sonuca gitmeye çalıştı. Oyun her iki takım içinde çok gitti geldi.  2-2’den sonra Ukrayna skoru korumaya çalıştı ve istediğini aldı. Şunu söyleyebilirim; İzlanda bizi yenerse grupta kopma olacaktır. Ömer Toprak’ın dönmesine sevindim. Oyuncunun orijinalinin stoper olması avantaj. Penaltı pozisyonunda hata yaptı. Bende birkaç kez yaptırdım o penaltıları” dedi.
 
'Emre Mor değerini 2-3 yılda 50 Miyon EURO'ya çıkarır'
 
Dünya basınında geleceğin yıldız adayı olarak gösterilen Emre Mor hakkında da açıklamalarda bulunan Korkmaz, “ Emre Mor genç oyuncu hata yapabilir. Bu hatalar ona tecrübe kazandıracaktır. Ben küçük şeylere pek takılmıyorum. Emre Mor, Milli Takıma yaklaşık 10 yıl üst düzey hizmet edebilecek bir oyuncu. Hata yaptıktan sonra ona doğruyu göstermek lazım. Almanya’da olması da bu konuda bir avantaj. Emre, kısa boylu hızlı ve topla birlikte kaleye gidebilen bir oyuncu, futbola bakış açısını değiştirirse 2-3 yıla değeri 50 milyon euro üzerinde olacaktır. Dünya futbolunda, rakibini geçerek kaleye giden oyuncu sayısı azaldı. Neymar’ı buna örnek verebiliriz. Emre tarzında oyuncular Dünya futbolunda fark yaratır. Iniesta ve Arda’yı buna örnek verebiliriz” diye konuştu.
 
Arda'nın çağrılması konusunda iyimserim'
 
"Arda Turan, Milli Takıma geri dönebilir mi?" sorusuna ise; deneyimli teknik adam, "Hırvatistan maçından önceki basın toplantısında bütün oklar Arda’ya gitti. Bu toplantıda yapılması gereken konuşma, o zaman yapılmalıydı. Hırvatistan maçı öncesi, Mehmet Demirkol sadece doğru soru sordu. Şu anda, ben olaya olumlu bakıyorum. Herkesin doğru yolu bulacağını düşünüyorum. Ben bir sonraki aday kadroya çağrılacağı konusunda iyimserim”  ifadelerini kullandı.
 
Bana yapılanlar doğru değildi
 
Uğur Meleke’nin önceki gün gündeme taşıdığı, “Bülent Korkmaz oyunculuğu döneminde zor günler yaşadı ve her dönem satış listesindeydi”  konuşması üzerine Korkmaz, “Bana o dönemde yapılanları doğru bulmuyorum. Ama ben bunların üstesinden  geldim. Biz bulunduğumuz ortamda kişilere göre değil, kurumlara göre hareket ederiz. Biz altyapıdan gelen oyuncular, Ay-Yıldızlı formanın ve Galatasaray formasının ne olduğunu biliriz. Gerçek karakterler ve profesyoneller kötü durumda ortaya çıkar” açıklamasında bulundu.
 
Bruma kendini
Korkmaz son olarak, "Gerçek Bruma’yı Avrupa’da göreceğiz. Bruma’nın sorunu sakatlıktı ve sakatlıktan sonra İspanya’ ya gitti ve üstüne koyar ak geldi. Bruma Galatasaray için kazanç ama bu burada kalmamalı. Ben Türkiye dışında, geçek Bruma’yı Avrupa’da izleriz diye düşünüyorum" dedi. 

Konular: bulent korkmaz, bruma, fatih terim, galatasaray,

Yorumlar