SPOR

'Van Persie değil Fenerbahçe kötü'

Arsenal'de 1983-2007 yılları arasında başkan yardımcılığı görevi yapan David Dein, Van Persie'nin beklentileri karşılayamamasını, Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu kötü durumla ilgili olduğunu söyledi.

'Van Persie değil Fenerbahçe kötü'
 İngiltere 1. Futbol Ligi (Premier Lig) ekiplerinden Arsenal'de 1983-2007 yılları arasında başkan yardımcılığı görevi yapan ve Premier Lig'in kuruluşunda da büyük rol oynayan David Dein, "Take it Casier" isimli teknesiyle The Bodrum Cup Denizcilik Festivali ve Yat Yarışları'na katıldı.

David Dein, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Robin van Persie'nin, Feyenoord'dan Arsenal'e transferinde büyük rol oynadığını belirterek şöyle konuştu:

"Robin'i, Feyenoord'dan transfer etmek için büyük çaba gösterdim. Yeteneklerine güveniyordum ve o da beni yanıltmadı. Çok büyük bir golcü olduğunu gösterdi. Van Persie'nin, performans düşüklüğü Fenerbahçe'yle alakalı. Çünkü futbol bir takım oyunu. Fenerbahçe takım olarak kötü bir dönemden geçiyor. Robin'in performansı da takıma paralel gidiyor. Onun dünyanın en zor ligi olan Premier Lig'de, Arsenal ve Manchester formalarıyla nasıl oynadığını gördüm. Bu iki takım da Fenerbahçe'den çok daha iyi takımlar. Van Persie, Arsenal ve Manchester'da başarılı olup, Fenerbahçe'de olamıyorsa bunun takımla ve yanındaki futbolcularla ilgili olduğunu düşünüyorum. Yani Van Persie değil Fenerbahçe kötü."

Konular:

Yorumlar