SPOR

35 bin kişilik yeni stat açılıyor

Eskişehirspor, Yeni Malatyaspor maçını pazar günü 35 bin kişilik yeni stadında oynayacak.

35 bin kişilik yeni stat açılıyor
TFF 1. Lig takımlarından Eskişehirspor, 20 Kasım Pazar günü yapacağı Yeni Malatyaspor maçını 35 bin kişilik kapasiteli yeni stadında oynayacak.

Stattaki çalışmalar tamamlandı

Stattaki çalışmaları inceleyen Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, AA'ya yaptığı açıklamada, 35 bin kişilik Eskişehir Stadı'nın Türkiye'de yürütülen 30 proje içinde Antalya'nın ardından açılan ilk stat olduğunu kaydetti.

Stadyumu normalde 30 Kasım'da teslim alacaklarını hatırlatan Türk, "Şehrin sabırsızlığı, Eskişehir milletvekillerinin, kulüp başkanın baskılarıyla çalışmaları biraz daha hızlandırdık. Birkaç eksik dışında stattaki çalışmaları tamamladık. Baştan sona yeniden elden geçireceğiz
ve maç senaryosunu görmüş olacağız. Eskişehirspor, bu pazar günü Yeni Malatyaspor maçını yeni stadında oynayacak." diye konuştu.

Açılışa özel bilet fiyatlarında indirim

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Başbakan Yıldırım'a, Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'a, Kültür ve Turizm Bakanı Avcı ile stadın açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Siyah-kırmızılı takımın iki haftadır sahadan 3 puanla ayrıldığını anımsatan Ünal, şöyle konuştu:

"Yeni stadımızda Yeni Malatyaspor'u yenip, iyi sonuç almak istiyoruz. Açılışla birlikte büyük taraftara, yeni stadyumda şampiyonluk hediye etmek istiyoruz. Her başarının temelinde birlik ve beraberlik vardır. Bu sezon inanılmaz birlik ve beraberlik hissediyorum. Maçımızı da
hakem Fırat Aydınus yönetecek. Taraftara iyi maç izleteceğiz. Açılışa özel olarak kale arkası tribünü bilet fiyatlarını 5 lira, maratontribünü 10 lira, VIP tribünü de 50 lira olarak belirledik. Herkes yeni stadında yerini alsın."

AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü de Eskişehirspor'un Yeni Malatyaspor maçını yeni stadında oynama isteğini yerine getirebilmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Konular: futbol, spor, stat, tff,

Yorumlar