SPOR

Aboubakar rakibine neden kafa attığını açıkladı

UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Olympiakos maçında rakip takım oyuncusuna kafa atarak kırmızı kart gören Beşiktaşlı oyuncu Vincent Aboubakar, o hareketi neden yaptığını açıkladı.

Aboubakar rakibine neden kafa attığını açıkladı
Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda oynadığı Olympiakos maçında kırmızı kart görerek tepki çeken Vincent Aboubakar, rakibine kafa atmasının nedenini açıkladı.

Olympiakos maçına iyi başlayıp bir de gol kaydetmesine rağmen Retsos’a attığı kafa sonrası kırmızı kart gören Vincent Aboubakar, maç sonrası ağlamamak için kendini zor tuttu.

Mücadelenin geri kalan kısmını soyunma odasında takip eden Kamerunlu, daha sonra arkadaşlarından özür diledi.Aboubakar: Beni affedin


“Bana ağır bir küfür etti, ben de kendimi tutamadım ve o yapmamam gereken hareketi yaptım."

"Hepiniz beni affedin."

"Benim yüzümden daha fazla efor sarf ettiniz” dedi.

Büyük bir ihtimalle 2 maç cezaya çarptırılacak olan Aboubakar’ın çeyrek final maçlarında oynayamayacağı için çok üzgün olduğu ve “Avrupa’da 6 golüm var."

"Eğer oyunda kalsaydım 1 tane daha atardım."

"Krallıkta bile iddiam olurdu ama o şansı da kaçırdım” dediği öğrenildi.Güneş kafa karıştırdı

Tarihe geçen maçın 39. dakikasında kırmızı kart gören Aboubakar’a tepki gösterenlerden biri de teknik direktör Şenol Güneş oldu.

Basın toplantısında hep kontrollü davranan ve ağzından yanlış bir söz çıkmamasına dikkat etmesine karşın sinirli olduğu görülen tecrübeli teknik adamın, gelen bir soru üzerine “Ceza verirsek elimizde oyuncu kalmaz, zaten Aboubakar kiralık” demesi kafaları karıştırdı.

Güneş’in bu sözleri, Kamerunlu oyuncu ile sezon sonunda yolların ayrılabileceği ihtimalini akıllara getirdi.
 

Konular: Olympiakos, Uefa, Beşiktaş, Vincent Aboubakar+,

Yorumlar