SPOR

Aboubakar'ın derdi belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Olympiakos ve Süper Lig'deki Antalyaspor karşılaşmalarındaki disiplinsiz hareketleri ve gördüğü kırmızı kartlar sonrası siyah beyazlı yönetimi kızdıran Kamerunlu oyuncu Vincent Aboubakar'ın derdinin ne olduğu ortaya çıktı.

Aboubakar'ın derdi belli oldu
Beşiktaş'ta Avrupa'da ve ligde oynanan son iki maçta kırmızı kart gören Vincent Aboubakar'ın disiplinsiz hareketleri, teknik heyetin yanı sıra Beşiktaş yönetimini de çok kızdırdı. Olympiakos'a karşı oynanan UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasının 39. dakikasında kırmızı kart gören Kamerunlu oyuncu ciddi eleştirilere maruz kalmıştı. 25 yaşındaki futbolcunun aynı disiplinsizliği Antalyaspor'a karşılaşmasında da göstermesi bardağı taşıran son damla oldu.

Derdi West Ham'a gitmek

Aboubakar'ın 3 gün arayla gördüğü kırmızı kartların sebebi araştırılırken, Kamerunlu oyuncunun İngiltere'nin West Ham United takımıyla anlaştığı ve önümüzdeki sezon İngiliz ekibinin formasını giymek istediği öğrenildi.

Bonservisi Porto'da bulunan Aboubakar'ın, bu transfer görüşmeleri sürecinde, motivasyonunun etkilendiği, sezon sonu ayrılacak olması sebebiyle de disiplinsiz hareketler sergilediği iddia edildi.Görüşme odasına gitmedi

Antalyaspor maçından sonra İstanbul'a dönen siyah-beyazlılarda, yolculuk boyunca Aboubakar'a karşı mesafeli davranan teknik heyet ve futbolcular, Kamerunlu futbolcuya karşı tepkili.

Havaalanından takım otobüsüyle Nevzat Demir Tesisleri'ne gelen Beşiktaş'ta, teknik direktör Şenol Güneş, Aboubakar'la görüşmek istemedi ve yardımcısı Tamer Tuna'ya, Kamerunlu futbolcuyla görüşmesini ve derdini öğrenmesini istedi.

Tamer Tuna'nın konuşmak için tesisteki odasına çağırdığı Aboubakar, görüşmeye gitmeyerek, çantasını alıp tesislerden ayrıldı. Bu durum da teknik heyetin kendisine karşı olan tepkisini ikiye katladı. 

Konular: antalyaspor, Beşiktaş, Olympiakos, vincent aboubakar,

Yorumlar