SPOR

Akyazı Stadı'na yeni isim iddiası

İnşaatı büyük ölçüde tamamlanan Trabzonspor'un stadı Akyazı'nın ismiyle ilgili Trabzon yerel basını flaş bir iddia ortaya attı.

Akyazı Stadı'na yeni isim iddiası
18 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılacak olan Akyazı'da artık geri sayılma geçildi. bordo mavililerin ikinci yarıdan itıbaren maçlarına ev sahipliği yapacak stadyumla ilgili en çok merak edilen konu, isminin ne olacağı...

Konuyla ilgili Trabzonspor Kulübünden henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bordo mavili taraftarların en fazla merak ettiği konular arasında bulunan stadyum ismiyle ilgili verilmiş bir kararın olmadığı öğrenilirken yerel basından flaş bir iddia geldi.

61Medya'nın haberine göre; Trabzonspor yönetimi, Akyazı Spor Kompleksi'nin adını "Şenol Güneş Spor Kompleksi" olarak belirledi. Bununla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmazken konunun uzun süredir Trabzonsporlu yöneticilerin gündeminde olduğu ifade edildi.

Şenol Güneş Kompleksi adının stadyumun bulunduğu bölgeye verileceği Akyazı Arena'nın isminin ise sponsor ve yönetimin belirleyeceği bir kararla değiştirileceği aktarıldı.

Akyazı Arena ile ilgili paylaşımlarıyla dikkati çeken stadyum hesabı, 61Medya'nın haberini sosyal medya hesabından paylaştı. Bu mesajın altına Trabzonsporlu bazı taraftarlar destek tweetleri atarken bazıları da karara tepki gösterdi;
Gerek teknik direktörlük, gerekse futbolculuk döneminde Trabzonspor'da en fazla kupa kaldıran isim olan Şenol Güneş, Milli Takım'a da tarihinin en büyük başarısını yaşatmış, 2002 yılında Dünya üçüncüsü olmuştu. Güneşli Milli Takım, 2003 yılında da Konfederasyon Kupası'nda üçüncü olmuştu.

Konular: trabzon, trabzonspor,

Yorumlar