SPOR

Arda Turan'a tarihin en yüksek teklifi

İspanyol ekibi Barcelona'da futbol hayatına devam eden milli futbolcumuz Arda Turan'a Çin Ligi kulübünden, 4 yıl için 404 milyon liralık bir teklif yapıldığı ortaya çıktı.

Arda Turan'a tarihin en yüksek teklifi
Çin kulübünden İspanya'nın dünyaca ünlü kulübü Barcelona'da forma giyen milli oyuncumuz Arda Turan için rekor transfer ücreti teklif edildi.

4 sene için 404 milyon TL

Son dönemde yaptıları astronomik transferlerle dikkat çeken bir Çin Ligi kulübü, 30 yaşındaki Türk yıldız Arda için kesenin ağzını açtı ve 4 senelik sözleşme için 100 milyon Euro (404 milyon TL) önerdi.

Menajeri Çin'e gidiyor

Arda'nın menajeri, gelecek hafta, transferin 1 Mart'a kadar sürdüğü Çin'e giderek Arda için yapılan teklifin detaylarını görüşecek.

Serbest kalma maddesi 125 milyon EURO

Arda'nın 2015 yılında 34 milyon Euro bonservis bedeli + 7 milyon Euro bonusla toplam 41 milyon Euro ve 8 milyon euro yıllık ücretle transfer olduğu Barcelona ile yaptığı 5 yıllık sözleşmede "125 milyon euro'ya serbest kalır" maddesi bulunduğu öğrenildi.

Çin kulübü, Arda için Barcelona'ya ödeyeceği bu rakamı aşağıya çekmeye çalışıyor.3 katını kazanacak

Bu teklifle Milli futbolcumuz Barcelona'da 1,5 yılda kendi aldığı yıllık ücreti 3 katına, bonservis bedelini de dört katına çıkarmış olacak.

Satılırsa dünyanın en pahalı transferi olacak

Arda Turan 125 milyon Euro bonservis bedeli ödenmesi halinde ise dünyanın en pahalı transferi olacak.

Transferde en yüksek bonservis bedeli 105 milyon Euro ile Manchester United tarafından Paul Pogba için ödendi.

Konular: transfer, çin, arda turan, barcelona,

Yorumlar