SPOR

Arda'ya 68 milyon avro

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Arda Turan’ın kendisine Çin’den 68 milyon avroluk teklif aldığını anlattığını belirtti.

Arda'ya 68 milyon avro
Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Barcelona forması giyen milli yıldız Arda Turan ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

NTVSpor'da yaptığı açıklamada Dilmen, Arda'nın Çin'den toplamda 68 milyon avroluk bir teklif aldığını söyleyerek, "Arda, kendisi söyledi." dedi.

Dilmen, "Çin'den yıllık 17 milyon avro, 4 senelik bir teklif almış. Yani toplamda 68 milyon avroluk bir teklif oluyor. Bu çok baş döndürücü bir teklif ama dünyanın en büyük takımlarından birinde oynuyor" dedi.

Çin'in belli kriterleri olduğunu anlatan Dilmen, "Çin'i bir devlet politikası olarak görüyorum. Arap transfer piyasasında en az 32 yaşındaki futbolcular transfer ediliyor. Çin'de öyle değil. Oscar'ı da Burak Yılmaz'ı da alabiliyorlar. Çin Arap ülkeleri gibi değil, kriterleri var" şeklinde konuştu.

"Çin Katar gibi değil"

Rıdvan Dilmen, konuşmasına şöyle devam etti:

"Katar'da 36 yaşındaki futbolcuyu alıyorlar, 150-200 kişinin önünde oynuyorlar. Çin gerçek bir lig, statlar dolu. En yaşlı transferleri dediğimiz Chelsea'den aldıkları Obi Mikel."

Konular: transfer, rıdvan dilmen, çin, arda turan,

Yorumlar