SPOR

Arda'ya gelen 200 milyonluk teklif reddedildi

Dünya devi Barcelona'da forma giyen Arda Turan için Çin'den gelen teklifin ayrıntıları ortaya çıktı.

Arda'ya gelen 200 milyonluk teklif reddedildi
İspanya La Liga ekiplerinden Barcelona'da bu sezon iki kez "hat-trick" yapan ve kariyerinin en skorer sezonunu geçiren Arda Turan için bir Çin takımından 50 milyon avro (yaklaşık 200 milyon TL) önerildiği ortaya çıktı.

Arda Turan'a yapılan teklifin 3.5 yıllık ve sezon başına 17 milyon avro olduğu kaydedilirken, Barcelona'da aldığının 3 katına yakın rakamın önerildiği ifade edildi. Bu teklife rağmen Arda'nın Çin'e gitmek için hiçbir baskı yapmadığı ve kararı kulübe bıraktığının altı çizildi.

Çin'de yabancı sayısının azaltılmasının ardından da Arda Turan teklifinin geri çekildiği bilgisine yer verildi.

41 milyon avro ile bonservisine en çok para ödenen Türk futbolcu konumunda bulunan Arda Turan, transferin gerçekleşmesi durumunda rekoru yeniden kırmış olacaktı.

Arda  ne dedi?

Son günlerde Çin'e gideceği konuşulan Arda Turan konu hakkında, "Çin'den teklif geldiği, konuşulduğu söyleniyor. Benim haberim yok, bu iş böyledir zaten. Dünyanın en büyük kulübündeyim" ifadelerini kullandı.

Arda ayrıca Barcelona'daki günlerini de anlatırken, "Ben Barcelona için önemli bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. İnsanlar isteseler de, istemeseler de buna saygı duymayı öğrenecek. Bizde 24 oyuncu da kendini o takımın ilk 11 oyuncusu gibi hissediyor. Bir bakarsın en önemli maçta 11'desin, bir maçta kadroda olmazsın. Bizde 24 kişilik bir futbolcu grubu, kupaları kazanmaya çalışan. Ben de bu takımın bir parçası olduğum için mutluyum" dedi. 

Konular: İspanya, teklif, transfer, arda turan, detay

Yorumlar