SPOR

Beck'ten Almanlara tokat gibi cevap

Alman dergisi Kicker'a röportaj veren Beşiktaş'ın başarılı oyuncusu Andreas Beck, kendisinden Türkiye'de terör olduğunu söylemesini bekleyenlere verdiği tokat gibi cevapla, teröre destek verenleri ve Türkiye düşmanlarını amacına ulaştırmadı.

Beck'ten Almanlara tokat gibi cevap
Beşiktaş'ın sağ beki Andreas Beck, Alman dergisi Kicker'a röportaj verdi. Başarılı sağ bek, Türkiye'de yaşanan terör olayları ile ilgili 'Türkiye'de durmamak, teröre teslim olmaktır" dedi ve Türk halkına destek olduğunu vurguladı.

Beck, "Ülkedeki durumu nasıl değerlendiriyorsun?" şeklindeki soruyu yanıtlarken şu ifadeleri kullandı: "Ne yazık ki kötü görüntüler ortaya çıkıyor. Ama insanlar her şeye rağmen yaşamaya devam ediyorlar. Alternatif ne olabilirdi? Türkiye'de durmamak mı? O zaman teröre teslim olmak demektir. Teröre prim verilmemeli."

"Bu zamanlarda futbola konsantre olabiliyor musunuz?" sorusuna ise "Tabii ki.. Biz bu konulardan takım içinde epey bahsediyoruz. Ancak hiçbir şey şans eseri değil. 'Hey başaracağımız başka bir şey var ve taraftarlarımıza biraz daha zevk verelim' düşüncesiyle enerjiye sahip oluyoruz. Onları mutlu etmek istiyoruz" sözleri ile cevap verdi.

İşte röportajdan öne çıkan diğer soru ve cevaplar:

Beşiktaş'ta hedefler nedir?

"Yeniden şampiyon olmak istiyoruz. Bu yıl özellikle daha heyecan verici. Ancak yarışta çok iyiyiz. Başakşehir oldukça şaşırtıcı gibi görünüyor ama öyle değil. Son iki sezonda dördüncü oldular ve oldukça iyi yapılmış deneyimli bir ekip"Kiev maçındaki kırmızı kart hakkında ne düşünüyorsun?

"Kesinlikle kırmızı kart görmem gereken bir pozisyon yoktu. Beşiktaş için acı oldu. Grupta yenilmeden son 16'ya ilk defa kalacaktık."

Konular: andreas beck, terör, Beşiktaş, almanya,

Yorumlar