SPOR

Benfica, Talisca'yı Beşiktaş'tan geri istedi

Portekiz ekibi Benfica, Beşiktaş'la anlaşması olmasına rağmen devre arasında siyah-beyazlıların kapısını çalarak genç oyuncusunu geri istedi. Portekiz ekibi Benfica, Talisca'yı geri almak için Beşiktaş'la görüştü, "Monaco'dan 25 milyon Euro'luk teklif aldık. Geri verirseniz 5 milyonu size veririz." dedi....

Benfica,  Talisca'yı Beşiktaş'tan geri istedi
Siyah-beyazlılar sezon başında Benfica'dan 1+1 yıllık kiralık olarak renklerine bağladığı Brezilyalı yıldız için Benfica'ya senelik 2 milyon Euro kiralama bedeli, oyuncuya da yıllık 1.5 milyon Euro garanti para ödüyor. Benficalı yöneticiler, Beşiktaş'a 20 milyon Euro'luk satın alma bedelini kullanmak isteyip, istemediklerini sordu. Siyah-beyazlı yönetim ise karar vermek için 2017'nin Mayıs ayına kadar zamanları olduğunu, acele leri olmadığını iletti. Bu yanıt üzerine Portekizli yetkililer ağızlarındaki baklayı çıkardı.

"Önemli planlarımız var'' 

Benfica adına Beşiktaş'la temas geçen yöneticiler, Brezilyalı oyuncu için Monaco'dan 25 milyon Euro'luk bir teklif aldıklarını ve bunu değerlendirmek istediklerini ilettiler. Portekizli yetkililer bununla da kalmadı ve bizzat Başkan Luis Felipe Vieira'dan aldıkları yetkiyle ilginç de bir teklif getirdiler. Eğer Beşiktaş, Talisca'nın kiralık sözleşmesini feshederse, Monaco'dan alınacak 25 milyon Euro'luk bedelin 5 milyon Euro'su kendilerine verilecek; üstelik 2 milyon Euro'luk kiralama bedelinin yarısından da feragat edecekti. Benfica'lı yetkililer Beşiktaş'ın bu teklifi kabul edilmesini beklerken siyah-beyazlılar, "Talisca'yı bırakmayı düşünmüyoruz. Rakamın hiçbir önemi yok. Bizim Talisca'yla ilgili çok daha önemli planlarımız var" yanıtını verdiler.

Opsiyonu şimdiden uzattı 

Bu arada siyah-beyazlı yönetimin, Talisca'yla şimdiden 2017-18 döneminin sonuna kadar el sıkıştığı; bu sayede Benfica kulübü oyuncusunun Haziran ayında geri dönmesini istese bile, Talisca'nın bu sürenin sonuna kadar Beşiktaş'ta kalacak.
Ligin ilk yarısında sakatlığı sebebiyle fazla forma giyemeyen Talisca, ikinci yarıya bomba gibi girdi. Genç yıldız, Süper Lig'de geride kalan 17 maçta, sakatlığı sebebiyle 7 kez forma giyebildi ancak bu 7 maçta, 5 gol atıp, 1 de asist yapma başarısı gösterdi ve Cenk Tosun'un ardından en golcü ikinci futbolcu olarak dikkat çekti. Talisca'nın forma giydiği 7 karşılaşmada, Beşiktaş 14 gol atarken; Brezilyalı 5 gol, 1 asist ile bu 14 golün, 6 tanesine doğrudan etki etti. Beşiktaş, Talisca'nın forma giymediği 10 karşılaşmada 17 gol attı.

Konular: Beşiktaş, benfica, talisca, portekiz,

Yorumlar