SPOR

Beşiktaş FIFA'nın kapısına dayandı

Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Fiorentina tarafından Wolfsburg’a 7 milyon Euro’ya sattıldığı iddia edilen Alman yıldızın gerçek satış bedelinin öğrenilmesi için yönetim harekete geçti.

Beşiktaş FIFA'nın kapısına dayandı
Fiorentina’nın Wolfsburg’a 7 milyon Euro’ya sattığı iddia edilen Alman yıldızın gerçek satış bedelinin öğrenilmesi için harekete geçen Beşiktaş, bildirilen 1.3 milyonluk rakamın üzerinde bir satış söz konusu ise FIFA’ya başvuracak

Beşiktaş ile Gomez'in yolları ayrılsa da yönetim, olası hakları için gelişmeleri yakından takip ediyor. Fiorentina-Beşiktaş arasındaki protokolden kaynaklanan hakları için yönetim FIFA'nın kapısını çalmak için hazırlık yapıyor.

Alman futbolcu, İtalyan kulübünde kalmayıp Wolsfburg'a transfer olmuştu. Başkan Fikret Orman da geçtiğimiz günlerde, Fiorentina'ya karşı kendilerinin ahlaklı davrandıklarını ve Gomez'in satışından %50 pay beklediklerinin altını çizerek, "Alman basınında Gomez'in 7 milyon Euro'ya transfer olduğu yazılıyor. Ancak İtalyanlar bize Gomez'in 1.3 milyon Euro'ya satıldığını söylüyor. Burada bir terslik var. Biz herkesin ilkeli davranmasını bekliyoruz." demişti.


FIFI'YA BAŞVURU HAZIRLIKLARI YAPILDI

Beşiktaş yöneticileri, Fiorentina ile Wolfsburg kulüpleri arasında Mario Gomez'in transferi için yapılan mukavelenin şartlarını öğrenmek için FIFA'ya başvurmanın hazırlıklarını yaptı. Bu hafta öncelikle Fiorentina kulübü ile son kez bir görüşme yapılarak Gomez'in transfer bedeli resmi olarak sorulacak. 1.3 milyon Euro'nun üzerinde bir anlaşma söz konusu ise siyah-beyazlılar, bu ücretin yarısını talep edecek.

GOMEZ BEDELSİZ OLARAK FIORENTİNA'YA DÖNEBİLİR

Gomez sadece bedelsiz olarak Fiorentina'ya dönebilir. Bunun dışında herhangi bir kulüp isterse Beşiktaş kulübü ile masaya oturmak zorundadır.

Beşiktaş, Gomez'i satarsa % 40 payını Fiorentina'ya vermek zorunda. Fiorentina'ya gider ve orada kalırsa hak söz konusu olamayacak.

Mario Gomez eğer Fiorentina'dan başka bir kulübe giderse, Beşiktaş kulübü bu transferden kaynaklanan gelirin %50'sini alır.Konular: Fikret orman, Spor Toto Süper Lig, wolfsburg, FİFA,

Yorumlar