SPOR

Beşiktaş'tan stoper çıkarması

Kadrosunu Deportivo'dan Ryan Babel ile güçlendiren Beşiktaş, yıllardır çözüm üretemediği stoper sorunu için harekete geçti. Kartal'da ilk hedef Şenol Güneşten olur raporu alan Shakhtar Donetsk'in oyuncusu Yaroslav Rakitsky.

Beşiktaş'tan stoper çıkarması
Deportivo'dan Babel'i transfer eden, Quaresma ile yılbaşından sonra sözleşme uzatma kararı alan Beşiktaş yönetimi, ses getirecek bir transfere daha imza atıyor...

Yıllardır stoper sorununa bir çare bulamayan ve geçici çözümlerle ilerlemeye çalışan Beşiktaş bu krizi kökünden bitirmek için arayışlara başlamıştı. Başkan Fikret Orman, 4 kez canlı olarak izlediği Yaroslav Rakitsky'de kesin karar kıldı.

27 yaşındaki stoperi çok beğenen ve teknik direktör Şenol Güneş'ten de olumlu rapor alan Orman, kurmaylarıyla yaptığı toplantıda, "5 senedir savunmada sıkıntı var. Bu sefer alıyorsak en iyisini alalım" demişti. Rakitsky konusunda Shakhtar Donetsk ile kıran kırana pazarlık yapan Başkan Orman, fiyatı 3.5-4 milyon euroya kadar çıkarttı. Sezon sonunda bitecek UEFA kısıtlaması nedeniyle oyuncuyu ilk etapta kiralık gibi gösterecek olan Beşiktaş, sezon bitiminde ise paranın tamamını ödeyecek.

En başta kapıyı 8 milyon eurodan açan Shakhtar'ın inadı kırılırken, Ukrayna temsilcisi 6 milyon euroya kadar indi. Beşiktaş, 11 sene Shakhtar'ı çalıştıran eski hocası Lucescu'yu da devreye sokarken, transferi kısa zamanda bitirmek için tüm kozları oynuyor.
 

Konular: Fikret orman, şenol güneş, Beşiktaş, Shakhtar Donetsk,

Yorumlar