SPOR

Beşiktaşlı oyuncular fırsatçılara ayarı verdi

İstanbul Beşiktaş'ta gerçekleşen hain terör saldırısı sonrası, terör destekçisi batı medyası durumu fırsata çevirerek Beşiktaşlı futbolcuları arayarak Türkiye'deki durum hakkında ülkeyi kötüleyecek konuşmalar yapmasını bekledi. Bekledikleri karşılığı alamayan hainlere siyah beyazlı oyuncuların cevabı 'korkmuyoruz'...

Beşiktaşlı oyuncular fırsatçılara ayarı verdi
Beşiktaşlı futbolcular günlerdir hem kendi sosyal medya hesaplarından hem de bağladıkları TV ve radyo kanallarından terörü lanetlemeye devam ederken; siyah-beyazlı ekibin Ermeni asıllı oyuncusu Aras Özbiliz ile Kanadalı yıldızı Atiba Hutchinson kendilerini arayan ülkesinin basın mensuplarına adeta ateş püskürdü.

Yaşanan patlama sonrasında ders niteliğinde ilk cevap Aras Özbiliz'den geldi. Beşiktaş'ın Ermeni asıllı oyuncusu Aras, ülkesinde bunu Türkiye'ye karşı kullanmak isteyen Armnews kanalında yer alan bir politika programında İstanbul'daki patlama ile ilgili Türkiye'yi suçlayıcı konuşmalar yapılırken hemen telefona sarıldı.

Aras, kanaldan kendisine yöneltilen "Türkiye'de olmaktan korkmuyor musun, ayrılmayı düşünüyor musun?" sorusuna sert bir üslupla şu yanıtı verdi:

"Hiçbir korkum yok"

"Bunlar dünyanın her yerinde yaşanıyor. Paris'te, New York'ta... Yarın Erivan'da da olabilir, Moskova'da da. Yani sizlerin de başına gelebilir. Yapmamız gereken terörün karşısında dimdik ayakta durmak. Ben İstanbul'da mutluyum ve çok güzel bir şehirde yaşıyorum. Tek korkum sakatlığımın daha uzun sürmesi. Bunun dışında hiçbir bir korkum yok. Olmayacak da!.."Yabancı oyunculara telefon yağdı

Vodafone Arena'nın hemen yanı başında yaşanan patlama sonrasında Beşiktaş'ın özellikle yabancı oyuncuları telefon yağmuruna tutuldu. Adriano, Beck ve Marcelo ülkelerinin basınına konuştu, olayları anlattı.

Atiba'da "ayar" verdi

Kanada'dan arayıp sanki bu olaylar Türkiye'de sürekli oluyormuş gibi ters demeçler vermesini istenen Atiba, çok sert bir çıkış yaptı. Atiba, ülkesinin basın mensuplarına, "Uzaktan insanların ne yaşadıklarını bilmiyorsunuz, sonra da kendinize göre yorumlar istiyorsunuz. Sizinle konuşmak istemiyorum, çünkü boş konuşuyorsunuz" ifadelerini kullandı.

 

Konular: Atiba Hutchinson, Beşiktaş, aras, atiba,

Yorumlar