SPOR

Cavcav için kulüplerden mesaj yağdı

81 yaşında hayata gözlerini yuman Türk futbolunun önemli isimlerinden Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav için taziye ve başsağlığı mesajları yağdı.

Cavcav için kulüplerden mesaj yağdı
81 yaşında hayata gözlerini yuman Türk futbolunun önemli isimlerinden Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav için taziye ve başsağlığı mesajları yağdı.

Kulüpler Birliği'nden taziye

"Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı’nın Onursal Başkanı İlhan Cavcav’ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Türk futboluna uzun zamandır büyük hizmetler veren vakfımızın kurucu başkanlarından İlhan Cavcav’a Allah’tan rahmet ailesine sevenlerine ve Türk futboluna başsağlığı diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun.

İlhan Cavcav 1981 yılından bu yana Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün başkanlığı görevini yürütüyordu. 2000 Yılında Kulüpler Birliği Vakfı’nın kurulması için çalışmalar yapan İlhan Cavcav vakfımızın kurucu başkanlarından ve ilk başkanıdır. Vakfımızın kuruluşundan itibaren 2000-2001/2001-2002 ve 2004-2005 yılları arasında 3 yıl süreyle Kulüpler Birliği başkanlığını yürüten İlhan Cavcav bu sürede hem vakfımız ve hem de Türk futbolu için önemli adımlar atılmasını sağlamış ve kulüplerimizin birlik ve beraberlik içerisinde çalışabilmesi için çaba göstermiştir. 2013 yılında 4. kez 1 yıl süreyle Kulüpler Birliği Başkanlığını yürüten İlhan Cavcav görevi Göksel Gümüşdağ’a bırakmıştır."

Türkiye Futbol Federasyonu

"Türk futbolunun duayen isimlerinden Kulüpler Birliği Onursal Başkanı ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın tedavi gördüğü hastanede vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

1978 yılından beri Gençlerbirliği Başkanlığını yürüten Cavcav, 2000-2002, 2004-2005 ve 2013-2014 yıllarında Kulüpler Birliği Başkanlığı görevinde bulunmuştu. Merhum İlhan Cavcav’a Allah’tan rahmet; ailesi, Gençlerbirliği camiası ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz."

Gaziantepspor

"Türk futbolunun duayen isimlerinden Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Sayın İlhan Cavcav’ın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum İlhan Cavcav’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi, Gençlerbirliği Kulübü ve futbol camiasına başsağlığı dileriz."

Galatasaray

"Amatör futbolcu olarak adım attığı spor camiasında 1975’ten beri yöneticilik yapan, Gençlerbirliği’nin efsane ve duayen başkanı İlhan Cavcav’ın aramızdan ayrıldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhuma Allah’tan rahmet, acılı ailesine, Gençlerbirliği Camiası’na ve Türk sporuna başsağlığı diliyoruz.

Türk futboluna Kulüpler Birliği Başkanı olarak üç farklı dönem hizmet eden, 1977’den Gençlerbirliğine adım atıp 1978’den beri de Başkanlık görevini yürüten İlhan Cavcav, Ankara ekibi ile 2 kez Türkiye Kupası kazanmıştı."

Beşiktaş

“Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Türk sporunun önemli bir figürü olmasının yanı sıra, duayen bir spor adamı olarak da tarihe adını yazdırmıştır. Son dönemlerde yaşadığı sağlık sorunlarına karşın, spora hizmete devam etmekten çekinmeyen Cavcav, Gençlerbirliği’ne de hayatını adayarak saygıyı hak etmiştir. Merhum İlhan Cavcav’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Gençlerbirliği camiasına başsağlığı dileriz.”

Çaykur Rizespor

“Türk Futbolunun duayeni, dost ve kardeş kulübümüz Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın vefatından dolayı derin üzüntü içerisindeyiz. Başta futbol ailesi olmak üzere; Gençlerbirliği Camiasının ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun.”

Fenerbahçe

“Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Sayın İlhan Cavcav’ın, geçirdiği beyin kanaması sonucunda vefat ettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Sayın İlhan Cavcav’a Allah’tan rahmet, başta Cavcav Ailesi ve Gençlerbirliği Spor Kulübü olmak üzere merhumun tüm yakınları ve Türk Sporu’na baş sağlığı dileriz.”

Trabzonspor

"Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz.Türk futboluna gerek futbolcu gerek yönetici olarak uzun yıllar hizmet eden; 1981’de ikinci kez Gençlerbirliği’nin başına geçtiğinden beri kulübün kurumsal ve sportif gelişimine ömrünü adayan değerli futbol insanı İlhan Cavcav’ı Türk spor kamuoyu asla unutmayacaktır. Sayın İlhan Cavcav’a Allah’tan rahmet, başta Gençlerbirliği Spor Kulübü olmak üzere, ailesi, sevenleri ve spor camiamıza başsağlığı diliyoruz."

Konular: taziye, trabzonspor, Beşiktaş, fenerbahçe,

Yorumlar