SPOR

Cüneyt Çakır'a tepkiler büyüyor

Karabükspor- Galatasaray maçında Cüneyt Çakır'ın aldığı penaltı kararı sonrası futbol camiasından Cüneyt Çakır'a tepkiler art arda gelmeye devam ediyor.

Cüneyt Çakır'a tepkiler büyüyor
Süper Lig'in 18. haftasında oynanan Karabükspor-Galatasaray maçında Cüneyt Çakır'ın aldığı penaltı kararı sonra tepkiler çığ gibi büyüyor. Maçla ilgili ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'de önemli açıklamalarda bulundu.

Rıdvan Dilmen "Cüneyt Çakır maçı yönetmiyor. İdare ediyor. Maç yönetilir, idare edilmez. Sen artık özgüveni müthiş bir hakemsin ya...Yasin'in pozisyonunu Yasin'e soruyorsun. O zaman aldığın paranın yarısını da Yasin'e ver. Hakemlerimiz çok kötü ve maçı da kötüleştiriyorlar. Sorum şu; '0-0 gitseydi, Karabük'ün penaltısını verir miydin?' Kesinlikle ve kesinlikle, vermezdi." açıklamalarında bulundu.

Ahmet Çakar tweet attı

Penaltının doğru karar olmadığını düşünen Beyaz Futbol yorumcusu Ahmet Çakar da, Cüneyt Çakır'ı eleştiren bir tweet attı.
Igor Tudor: Penaltı bana göre haksız

Bunun yanı sıra Galatasaray maçın ardından açıklamalarda bulunan Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Igor Tudor'da "Televizyonda izledim, dürüst olmam gerekiyor. Penaltı bana göre haksız. Penaltı değil. Yasin'in pozisyonu için de yüzde 50-50 diyebilirim. Çünkü bir açıdan var gibi görünüyor diğer açıdan yok gibi görünüyor." dedi.
Nazifoğlu: Amip gibi kendini yiyip bitiriyor

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, Karabükspor maçının ardından maçın hakemi Cüneyt Çakır'la ilgili açıklamalarda bulundu.

"Cüneyt hocaya artık hiçbir takım futbolcuları ve yöneticileri güvenmiyor. Artık bu güveni kaybetmiştir. Hakemlik yapma olanağı kalmamıştır. İnanmadığı, görmediği bir pozisyonda lehimize olan faulü penaltı olarak değerlendirmiştir ve garip olan, bütün tribündekiler böyle bir hareket yapacağını biliyordu. Yani böyle bir karar vermesi bizi şaşırtmadı. Bir devin çöküşü. Amip gibi kendi kendini yiyip bitiriyor. Yasin'in golü attığı pozisyon son derece temiz. 5 bin kişilik Karabük seyircisinin baskısına bile dayanamayan uluslararası bir hakem." 

Konular: futbol, cüneyt çakır, galatasaray,

Yorumlar