SPOR

Cüneyt Çakır'ın notu belli oldu!

Karabükspor - Galatasaray maçındaki kararlarla tepki çeken Cüneyt Çakır'ın notu 7.8'e düştü. Tecrübeli hakem, en az 2 hafta dinlendirilecek.

Cüneyt Çakır'ın notu belli oldu!
Ceza Cüneyt Çakır'a yaramadı, bir maç sonra tekrar cezaya girdi.
İlk yarının son haftası oynanan Çaykur Rizespor- Osmanlıspor maçında yardımcısı Tarık Ongun'un uyarısıyla kaleci Karcmarskas'ın eline çarpan topa penaltı kararı veren ve bir hafta dinlendirilen Çakır, önceki gün oynanan Karabükspor-Galatasaray karşılaşmasındaki yönetimi nedeniyle de cezaya girdi.

Penaltı kararı ve Yasin hareketi  

FIFA kokartlı hakem, Galatasaray'ın Yasin ile attığı golden sonraki tutumu ile eleştirileri üzerine toplarken, ev sahibi takım lehine verdiği penaltı kararı ile de büyük tepki çekti.
Çakır'ın Galatasaray'ın golünde verdiği kararı doğru bulan gözlemci Necdet Erdilek'in, gol sonrası yaşanan olayları pozitif görmediği ve kamuoyunda oluşan "hakem golü futbolcuya sordu" algısının notuna olumsuz etki yaptığı bildirildi.

Notu 7.8'e düştü

Erdilek'in Karabükspor lehine verilen penaltı kararını da siyah-beyaz hataya soktuğu, FIFAkokartlı hakemin notunun 7.8'e düştüğü ifade edildi. Bir haftalık dinlenmeden sonra ikinci kez ciddi hatalar yapan Çakır'ın asgari iki hafta daha cezaya girmesine kesin gözüyle bakıldığı kaydedildi.

Yasin'in golünden sonra orta sahayı işaret eden ancak Karabüksporlu futbolcular elle oynama itirazı sonrası santraya gitmeyen Çakır'ın, sarı-kırmızılı oyuncuya "golü elle mi attın?" diye sorduğu iddia edilmiş, görüntüler de bu eylemi doğrular nitelikte olmuştu. Cüneyt Çakır'ın bu pozisyonla ilgili olarak, "Ben böyle bir şey sormadım. Karabüksporlu oyuncular beni o tarafa doğru yönlendirdi. Yasin de karşıma çıkıp top omzuma geldi, dedi" yakınışında bulunduğu öğrenildi.

Konular:

Yorumlar