SPOR

Dick Advocaat'tan kafa karıştıran açıklama

UEFA'da karşılaşacağı Krasnodar maçı için Rusya'ya giden Fenerbahçe'de Rus basınına özel bir röportaj veren teknik direktör Dick Advocaat'ın, 'Yeterince para kazandım. Ama arkadaşlarımı ve ailemi göremiyorum' açıklaması yapması kafaları karıştırdı.

Dick Advocaat'tan kafa karıştıran açıklama
Krasnodar maçı öncesi Rus basınına röportaj veren Fenerbahçe'nin tecribeli teknik direktörü Dick Advocaat, sarı lacivertli ekipteki geleceğine dair ses getirecek açıklamalarda bulundu.

Sözlerine işlerin fena gitmediğini söyleyerek başlayan teknik adam, "Benim için hep aynı problem oluyor. Zenit'e geldiğimde de aynısı olmuştu. Başkaları tarafından kurulmuş bir kadroyla mücadele etmem gerekiyor. Transferleri sizin yapıyor olmanız daha iyi olurdu. Sizin düşünce ve hedeflerinize göre oyuncular alırdınız. Denedim ama bu uzun bir süreç. Fenerbahçe henüz bunu başlatamadı. Buraya geldiğimde Pereira'nın takımını aldım. Zenit'te ise Petrzhela'nın" ifadelerini kullandı.

"Yeterince para kazandım"

Fenerbahçe'nin kendisine sözleşme uzatma teklifi gönderdiğini ilk kez kendi ağzından itiraf eden Advocaat, kabul edip etmeme konusunda ise sinyali verdi: "Hala düşünüyorum. Henüz bir anlaşma sağlanmış değil. Fenerbahçe harika bir kulüp, bu doğru. Büyük bir tarihi, geleceği var. Ama hayatta öyle bir noktaya gelirsiniz ki artık ailenizi düşünme vakti gelmiştir. Yeterince para kazandım. Ama arkadaşlarımı göremiyorum. Fenerbahçe çalıştığım kulüpler arasında en çok beklentiye sahip olan takım. Sadece İstanbul'da 5 takım var, bu da 8 derbi maçı demek. Stattaki atmosferler harika. Genel olarak her şeyi seviyorum. Ama takıma geç dahil olmanın bana pahalıya patladığını düşünüyorum. Şu anda geleceğime karar vermiş değilim. Mart ayında kararımı vermiş olurum."

"Artık ailemi düşünmeliyim"


Advocaat, "Fenerbahçe hala şampiyon olabilir mi?" sorusuna ise "Belki ama çok zor" cevabını verdi. Advocaat son olarak Türkiye'de yaşadığı zoruluklardan bahsetti: "Yalnızlık. Rakipleri izlemeyi seviyorum. Akşamları önümde televizyon açık. Eğer maç yoksa kitap okuyup müzik dinliyorum. Ama ne yazık ki eşim benimle beraber İstanbul'da değil. Bu çok zor. Daha önce de söyledim, benim yaşımda artık ailenizi düşünmeniz gerekir."

Konular: Rus, fenerbahçe, dick advocaat, basın,

Yorumlar