SPOR

Dünya bu maçı bekliyor

Dünya gözünü, ringlere geri dönmeye karar veren dünyaca ünlü efsane boksör Floyd Mayweather'ın, UFC şapmiyonu Conor McGregor ile yapmak istediği maça çevirdi.

Dünya bu maçı bekliyor
Floyd Mayweather, 5 ayrı sıklette dünya şampiyonluğu kazanıp; 49 maçta yenilgi almadan emekli olduğu ringlere geri dönmek istiyor.

Mayweather'ın karşılaşmak istediği kişiyse, UFC şampiyonu Conor McGregor.

39 yaşındaki Mayweather, kendisiyle karşılaşması için, boks lisansı da bulunan McGregor'a 15 milyon dolar önerdi.

Dövüşün büyük bir gelir getireceğini düşünen Mayweather; "Aslında yeniden ringe dönmek istemiyordum. Ancak ben bir işadamıyım ve bu dövüş de çok karlı bir iş olabilir" dedi.McGregor'un, kendisiyle dövüşmek için 100 milyon dolar istediği hatırlatılan Mayweather; "Benim telefon numaram 100 milyon dolar değerinde.

Mcgregor'a sadece maça çıkması için 15 milyon dolar vermeye hazırım. Dövüşten elde edilecek yayın gelirini nasıl paylaşacağımızı ise daha sonra konuşabiliriz" dedi.

Mayweather ile McGregor'un karşı karşıya gelmesi için, İrlandalı dövüşcünün bağlı bulunduğu UFC organizasyonunun da onayı gerekiyor.

Mayweather'ın mal varlığı göz kamaştırıyor

ABD'li boksör Floyd Mayweather, dünyanın en zengin sporcularından biri. Kişisel serveti 1 milyar dolar civarında olan ünlü boksörün lakabı 'The Money' yani 'para'.‘The Money Team’ (Para takımı) isimli marka yaratıp adeta para saçan ünlü boksörün en büyük tutkusu ise lüks

Floyd Mayweather en çok parayı lüks otomobillere harcıyor. Şu anda garajında toplam değeri 50 milyon doları aşan 88 adet lüks otomobil bulunuyor.Garajındaki sadece 3 Bugatti ve 1 Ferrari Enzo’nun değeri 10 milyon doları aşıyor. Mayweather, canı sıkıldıkça otomobil almasıyla ünlü.

Miami 'Beyaz', Las Vegas 'Siyah'!

Miami’deki evindeki araçların hepsi beyaz olan ünlü boksörün Las Vegas’taki evindeki araçlar ise siyah.Şu anda piyasada olan tüm lüks araçlardan 2'şer 3'er adet satın alan ünlü boksörün klasik sayılabilecek tek otomobili 1996 yılında ilk sahip olduğu Mercedes S600.

Floyd Mayweather aldığı ayakkabıları yalnızca bir kez giyiyor. Sadece iç çamaşırlarına ayda 6 bin 500 dolar harcıyor.“The Money Team” adındaki sitesinde şapka, tişört gibi eşyalar satan yenilgisiz emekli boksör, yeni şapkalarını yine kendine has uslüpla paylaştı! Amerikalı ünlü isim, TBE (The Best Ever) ve TMT (The Money Team) kısaltmalarını şapkalarına basarak satışa sundu.Floyd Mayweather milyonlarca dolar değerindeki otomobillerinin ve uçağının fotoğraflarını sık sık Instagram hesabından paylaşıyor.

Floyd Mayweather eğlenmek için dışarı çıkarken yanına çanta dolusu para alıyor.

Mayweather, her biri binlerce dolar değerinde yüzlerce kolye, saat, bileklik ve zincire sahip.

Konular: Floyd Mayweather, ufc, Conor McGregor,

Yorumlar