SPOR

Erol Olçak'ın ismini verecekler!

Kahramansı destanların yazıldığı 15 Temmuz akşamı vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkmak için Boğaziçi Köprüsü’nde oğlu ile birlikte canını veren Erol Olçak’ın adı stat adı oluyor.. Beylerbeyi 75. Yıl Stadı’nın yeni ismi Şehit Erol Olçak Stadı olacak.

Erol Olçak'ın ismini verecekler!
FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz akşamı hain kalkışması sırasında Türk halkının tankların önüne yattığı, mermilere göğsünü siper edip destan yazdığı gün... 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü'ne en yakın semt olan Beylerbeyi'nin tek takımı da bu olaya duyarsız kalmadı. Beylerbeyispor Yönetim Kurulu yaptığı son toplantıda oybirliği ile stadının adının değiştirilmesi kararını aldı. Başkan Mustafa Yazıcı, Beylerbeyi 75. Yıl Stadı'nın yeni adını şöyle açıkladı: "Haftaya yapacağımız törenle stadımıza; 15 Temmuz gecesi oğlu ile birlikte köprüde şehit olan Erol Olçak'ın adını vereceğiz. Stadımız bundan böyle Şehit Erol Olçak Stadı olarak anılacak" açıklamasını yaptı.

Destansı direniş

İş adamı Mustafa Hacıkerimoğlu, Beylerbeyi'nin tarihte önemli bir yerinin olduğunu hatırlatarak, "Beylerbeyi, Kurtuluş Savaşı'nın başladığı semttir. Kuvay-ı Milliye'nin olduğu yerdir. Böylesine tarihe önderlik etmiş bir semtin spor kulübü de böyle günlere duyarsız kalamazdı. Erol Olçak ve 16 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde darbeci cuntaya karşı tüm halkımızla yaptığı destansı direniş sergileyip bu yolda hayatlarını kaybeden Türkiye'nin kahramanlarındandır. Stadın adının Erol Olçak Stadı olarak değişmesi 15 Temmuz'da kahramanca ölenlerin bir simgesi olacak ve hiç unutulmayacak" dedi.

Yeni stat müjdesi

Başkan Mustafa Yazıcı stadın gelecek yılın başında yenileneceğini ve Beylerbeyispor'un yepyeni bir stada kavuşacağının da müjdesini taraftarlara verirken ekledi: "Yeni stat için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç'a ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e şimdiden tüm taraftarlarımız ve Beylerbeyispor adına teşekkür ediyoruz" dedi. Başkan Yazıcı stadın inşaatının iki yıl süreceğini belirterek, "Stat İstanbul'da Beşiktaş'taki Vodafone Arena'dan sonra en iyi ikinci stat olacak. Yönetim binamız da bu modern stadın içinde olacak" açıklamasını yaptı.

Erol Olçak ve oğlunun hikayesi 

15 Temmuz'da darbeci hainlere karşı tankların önünde dimdik duran reklamcı Erol Olçak ve 16 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip kurşunların hedefi olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın çalışma arkadaşlarından Olçak'ın, oğlunu daha güvenli bir yere götürmek isterken vurulduğu, 16 yaşındaki Abdullah'ın da düşen babasına hamle yaptığı sırada zırh delici mermi ile öldürüldüğü ortaya çıktı. Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde basın danışmanı gazeteci olarak görev yapan Ahmet Tezcan, baba ve oğlunun ölümü ile ilgili detayları şöyle anlattı: "Erol hain kalkışmayı öğrendiği anda soluğu Boğaz Köprüsü'nde alıyor. Oğlu Abdullah Tayyip 'Baba ben de geleceğim' diyor, köprüye gidiyorlar. Erol, köprüde askerleri ikna etmeye çalışıyor. Ancak görüyor ki hainlerin ikna olacakları yok, oğlunu güvenilir bir yere almak için uğraşıyor. Tam Abdullah'a hamle yaptığı sırada Erol'u vuruyorlar. Babasının düştüğünü gören Abdullah ona koşarken, iki zırh delici mermiyle çocuğu vuruyorlar."

Akademi ligi Türkiye'nin geleceği olacak

Beylerbeyispor Başkanvekili Tahir Kıran Akademi Ligi'nde 6 takım ile mücadele ettiklerini belirterek, "Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a ricada bulunduk ve Pendik'te kullanılmayan Erdoğan Demirören Stadı'nı 10 yıllığına istedik. Bu stat bize verilirse Akademi Ligi'nde mücadele eden genç futbolcuların içinden büyük yıldızlar çıkarabiliriz. Kulüp olarak tüm müracaatlarımızı yaptık. Şimdi Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'tan bu müjdeli haberi bekliyoruz" dedi.

Konular: beylerbeyi stadı, istanbul, Erol olçak,

Yorumlar