SPOR

Eto'o Beşiktaş'ta

Ünlü spor yorumcusu Emre Tilev'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım Beşiktaşlı taraftarları heyecanlandırdı. Öte yandan Antalyaspor teknik direktörü Rıza Çalımbay'dan da Eto'o ya izin çıktığı belirtildi.

Eto'o Beşiktaş'ta
Beşiktaş'ta sezon başında Porto'dan kiralanan Aboubakar'ın bekleneni verememesi üzerine forvet arayışlarına başlanmıştı, Siyah Beyazlı yönetim transfer listesinin başında yer alan Kamerunlu yıldız oyuncu Eto'o'nun transferinde sona geldi.

Ünlü spor yorumcusu Emre Tilev'in sosyal medya hesabından "Temkinliyim lakin yüzde 99... ETO Beşiktaş ile anlaştı..." paylaşımı Beşiktaşlı taraftarlar arasından büyük yankı buldu. "Gitmek istiyorsa gidebilir"

Teknik direktör olarak Eto'o'nun kendisi için hangi karar doğruysa onu yapmasına önem verdiğini dile getiren Çalımbay şu ifadeleri kullandı;

"Beşiktaş olayı çıktı. Burada her şey yönetim ve Eto'o'ya bağlı. Benim açımdan gitmek istiyorsa gidebilir. Eğer kafası oradaysa bir şey diyemeyiz. Bu Eto'o veya başka bir arkadaşımız da olabilir. Bunun kararını verecek olan yönetimdir. Yönetim karar verir konuşurlar, ona göre yol çizeriz"

"Eto'o'nun karar vermesi lazım"

Eto'o'nun Beşiktaş'a transferi konusunda kendisi dışında gelişen olayların olduğuna değinen Çalımbay, Antalyaspor yönetiminin Beşiktaş ve Eto'o ile konuşması, yıldız futbolcunun da bu konuyla ilgili görüş belirtmesi gerektiğini belirtti. teknik açıdan baktığında oyuncunun karar vermesi gerektiğini anlatan Çalımbay şöyle konuştu

"Gidecek mi kalacak mı? Bana oyuncu lazım, oyuncuyla çalışmam lazım. Oyuncunun kafasının burada olması veya gidecekse başka yerde olması gerekiyor. Başkan burada olmadığı için bunların cevabını yönetimin vermesi gerekiyor. Şu anki durumun benle alakası yok. Ben teknik direktörüm. Oyuncumun kafa olarak burada olması lazım. Kafası başka yerdeyse bize faydası olmaz"

Çalımbay, son olarak Eto'o'nun Ömer Şişmanoğlu ve Kerim Frei ile takası hakkında ise Kerim'in yurt dışında oynamak istediğini, Ömer Şişmanoğlu'nu da Beşiktaş'ın bırakmadığını söyledi.

Konular: etoo, Beşiktaş, Rıza Çalımbay,

Yorumlar