Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, radikal değişiklik için tarih verdi!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Alanyaspor'a 1-0 mağlup oldukları mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu. Sezon sonunda önemli kararlar alacaklarının sinyalini veren Yanal, "Radikal eylem kararları için 5 hafta var" dedi.

Spor 21.04.2019, 19:43 21.04.2019, 19:43
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, radikal değişiklik için tarih verdi!

Fenerbahçe olarak artık krizden çıkmaları gerektiğini kaydeden Yanal, "Çok yoğun bir maçtan çıktık. Derbideki mücadelenin buraya yansımaması bizi şaşırttı. Beklediğimiz coşku ve tempoyu ortaya koyacak bir oyun oynamadık. Bu eleştiriyi kendimize yaptık. Fenerbahçe'nin sezon başından bu yana krizde olması, zaman zaman bunun yönetilmesi ve tekrar bu duruma düşmesini hala görüyoruz. Yoğun mesai harcıyoruz. Bu 5 hafta toparlanmalı ve önümüzdeki dönemi planlamalıyız" ifadelerini kullandı.

"Bahsedilen oyuncuların şu anda oynatılmasıyla kazanılacağını düşünmüyorum"

Genç oyunculara şans vermediği için eleştirilen teknik adam, "Yaklaşık 90 antrenman yaptık geldiğimizden bu yana ve bunun yaklaşık 40'ını gençlerle birlikte yaptık. Genç oyuncularımızın bu stresin yönetilmesi gereken yerde ne kadar kullanılması gerektiği konusunda son derece deneyimliyim. Bahsedilen oyuncuların şu anda oynatılmasıyla kazanılacağını düşünmüyorum. Daha yeni profesyonel imzayı atmış, hiç oynamamış oyuncuları, şu stresin yönetilmesi gereken ortamda kaybedersiniz. Emin olun, herkesten fazla bunu yapmayı düşünüyorum" dedi.

"Radikal kararlar için 5 hafta daha var"

Sezon sonunda önemli kararlar alacaklarının sinyalini veren Yanal, "Radikal eylem kararları için 5 hafta var. Bu 5 haftada yönetilmesi gereken bir süreç var. Bu sürecin içinde de ligi bitireceğimiz yer var" diye konuştu.

 

 

 

Yorumlar (0)