SPOR

Fenerbahçe'den tarihi karar

Sarı-lacivertli yönetim sözleşmeleri sona erecek Volkan Demirel ve Hasan Ali ile yola devam etme kararı aldı. Oyuncularla yapılacak anlaşmalar ise TL üzerinden gerçekleştirilecek.

Fenerbahçe'den tarihi karar
Fenerbahçe yönetiminin, Volkan Demirel ve Hasan Ali'ye yapacağı teklif devrim niteliğindeki değişimin ilk adımları olacak. Ancak yönetim UEFA Finansal Fair Play anlaşması sebebiyle ilk olarak bu iki futbolcuyla TL üzerinden anlaşma yapma kararı aldı.

Yaşanan kur artışlarından etkilenmemek için işi sıkı turan sarı-lacivertliler yıllık 2,5 milyon Euro kazanan Volkan Demirel'e 1+1 sözleşme karşılığında yıllık 3 milyon lira teklif edecek.

Yönetimin Hasan Ali'nin de sözleşmesini uzatmak istediği, bu oyuncuya da yıllık 3 milyon lira teklif edeceği ifade edildi.Sözleşmede Türk Lirası'na dönme planlarının yanı sıra sarı-lacivertliler altyapıya daha çok önem verme kararı aldı. Amatör branşlardaki başarının aksine futbolda maliyetli transferlere rağmen beklediğini bir türlü elde edemeyen yönetim, bundan sonra altyapıya daha çok eğilecek.

Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin sadece oyuncu satın alan bir kulüp değil altyapıdan oyuncu yetiştirip kadrosuna katan bir kulüp haline gelmesi için kurmaylarına direktifler verdi.

Altyapı takımları için tesisleşme hamlesini tamamlayan sarı-lacivertliler genç oyuncuların antrenman performansları ve kişisel gelişimlerini de yakından takip ediyor.

İlk etapta altyapıdan A Takıma çıkması muhtemel isimlerin başında 1998 doğumlu stoper Yiğithan Güveli geliyor.

Şu anda Eskişehirspor'da kiralık olarak forma giyen bir diğer stoper Hakan Çinemre'nin de gelecek sezon Fenerbahçe A Takımı'nda yer alması bekleniyor.

Konular: volkan demirel, karar, fenerbahçe, hasan ali,

Yorumlar