SPOR

Fenerbahçe'den TFF'ye pazartesi tehdidi

TFF'ye yazılı başvuruda bulunan Fenerbahçe ligin ilk yarısındaki maç planlamasından dolayı rahatsızlığını dile getirip. Ligin ikinci yarısında da bu durumun devam etmesi durumunda maçlara çıkmayacaklarını belirtti.

Fenerbahçe'den TFF'ye pazartesi tehdidi
Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu'na yazılı başvuruda bulundu ve ligin ilk yarısındaki maç planlamasından duyulan rahatsızlığı dile getirdi.

Başvuruda, eşit şartlar altında mücadele ortamı yaratılmadığı, adil standart bir uygulama sağlanmadığı, pazartesi günleri oynanan lig maçlarının futbol ekonomisine olan olumsuz etkisinin sadece Fenerbahçe açısından gözardı edildiği vurgulandı.

Maçlara çıkmama tepkisi

Sarı-Lacivertli takımın tam 5 kez pazartesi günleri maç oynamak zorunda bırakıldığı, bu nedenle de kulübün ciddi anlamda ekonomik kayba uğratıldığı belirtildi. Ligin ikinci yarısında da bu anlayışın sürdürülmesi halinde her türlü idari ve hukuki yola başvurulacağı ifade edildi.

Bunlar arasında pazartesi olarak ilan edilecek lig maçlarına çıkmamak, yine de pazartesi günleri oynamak zorunda bırakılmaları halinde ise maddi kaybın karşılanması adına her maç için ayrı ayrı olarak federasyon aleyhine dava açmak gibi seçenekler bulunuyor.

Konya ve Osmanlı'nın maç takvimleri örnek gösterildi

Fenerbahçe başvurusunda, diğer takımların pazartesi günleri oynadığı maç sayısı eşitlenene kadar (5 kez) kendi maçlarının pazartesi günlerine konulmaması gerektiğinin altını çizdi. Yazıda Galatasaray ve Beşiktaş'ın yanı sıra Avrupa kupalarında mücadele eden Atiker Konyaspor ile Osmanlıspor'un maç takvimleri örnek olarak gösterildi.

Federasyonun yaptığı planlamaya göre ligin ilk yarısında pazartesi günleri oynayan takımlar şöyle:

Fenerbahçe (5 maç)
Galatasaray (1 maç)
Atiker Konyaspor (2 maç)
Osmanlıspor (1 maç).
Beşiktaş ise pazartesi günü maça çıkmadı.

Konular: tehdit, lig, fenerbahçe, tff,

Yorumlar