SPOR

Galatasaray'da Levent Nazifoğlu istifa etti!

Galatasaray Sportif AŞ yöneticisi Levent Nazifoğlu istifa etti. Nazifoğlu, cumartesi günü oynanan Trabzonspor deplasmanına gitmemiş ve bir televizyon programında yayınlanan açıklamalarıyla çok konuşulmuştu.

Galatasaray'da Levent Nazifoğlu istifa etti!
Fanatik'in haberine göre, Galatasaray Sportif AŞ yöneticisi Levent Nazifoğlu istifa etti. Sarı-Kırmızılı takımında son dönemin tartışılan isimlerinden olan Levent Nazioğlu görevinden ayrıldı.

Açıklamalar bardağı taşırmıştı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in tersi yaptığı açıklamalar bardağı taşıran son damla olmuştu.

Sezon başından beri yanından ayırmadığı eski futbolcu olan yakın arkadaşı Ayhan Akbin’in Dursun Özbek’in talimatıyla Trabzon kafilesine alınmadığını öğrenen Levent Nazifoğlu, başkana itiraz etti.

İstediğini alamayan Nazifoğlu, başkanın “Uçağa Alper Narman dışında başka yönetici alınmasın” emri verdiğini duyunca yeniden telefona sarıldı. Nazifoğlu’yla konuşan başkan Dursun Özbek’in kapıyı kapatıp “Ya istifa et ya da seni görevden alırım” dediği belirtildi. 25 Mart’taki mali genel kurula kadar süre tanınan Nazifoğlu’nun hafta içinde istifasını vermesi bekleniyordu.

Sürekli bağlandığı TV programlarında yaptığı açıklamalarla camianın büyük bir bölümünü karşısına alan Nazifoğlu, son olarak taraftarlarla da arasını açmıştı.

"Çok yoruldum"

Kimsenin kendisinden istifa etmesini istemediğini anlatan Nazifoğlu, "İstifa kararı tamamen bana ait. Çok yoruldum. Bu futbol ortamını hiç sevmedim." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da futboldan sorumlu yönetici Levent Nazifoğlu'nun dün akşam Beyaz Futbol'da yayınlanan açıklamaları çok konuşulmuştu.

İşte o açıklamalar;

O giderse ben gitmem demiştim

Antalya'daki olayı yapan yani oradaki organize edenlerden biri Alper Narman'dır. Otobüse saldıranlarla ilişkisi olan bu adam Alper Narman'dır. Bu adam uçakla Trabzon'a gelmek istedi. Başkana rica etmiştim bizle gelmesin diye. Bir de baktım uçakta. Ben de dedim ki başkana 'Ya başkanım bu Alper gelecekse olmaz.' Futbolcular da biliyor bunun yaptığını yani bu uçakta olmaz Alper. O da dedi ki bu bizim yöneticimiz ben yöneticiye girme diyemem. O zaman gitsin ben gitmiyorum dedim. Başkan bana rica etti gitmem için fakat ben hayır dedim tepki koydum. Alper varsa ben gitmiyorum dedim. Ve gitmedim. Bu kadar basit iş. 

Bana kim yasak getirebilir?

Bana kim yasak getirebilir? Bana biri yasak getirebilir mi? Bana ancak başkan bu hafta konuşma diye rica edebilir. Ben orada durmaya bayılan bir adam değilim ki. Ben bugün oradan ayrılmaya kalktığım zaman benim en mutlu günüm olacak milletle uğraşıyorum. Herkes bir şey uyduruyor. Herkese cevap mu vereceğim? Herkes yalan yazmış bugün. Yalancılar işte! Allah'tan korkusu olmayan adamlara ne yapayım?

Bırakayım dedim başkan kabul etmedi

Ultraaslan benim gitmemi istedi. Alper Narman vasıtasıyla istedi. Başkan da kesinlikle böyle bir şey olmaz Levent benim en güvendiğim insan. Ben onsuz yapamam dedi. Ben de gidip başkana başkanım ben de yoruldum. Bırakayım. Hayır bırakamazsan dedi başkan bana. 

İstifa eder her şeyi konuşurum

Ben istersem deplasmana giderim. Ama istemiyorum. Yani bu işi yapmak istemiyorum. Bu kadar yalancıyla yapmak istemiyorum. Ama mali genel kuruldan sonra şimdi ortalık karışmasın başkana bir zarar vermeyeyim diye bir şey demiyorum. Yine de bir şey olmaz. Mali Genel Kurul zaten rahat geçecek. Ama her şeyi yapabilirim. İstifa edebilirim. İstifa edip konuşabilirim her şeyi. Yapabilirim kardeşim. 

Kimseye pabuç bırakmam

Ben kimseye pabuç bırakmam. G.Saray'ın zararına olur mu olmaz mı bu benim kriterim. Yönetim ve Dursun Özbek bana destek olmadı. Mücadele veriyoruz. Yani adamlar ismimizi yazıyor. Ergin Ataman'ı öyle. Başkan sanki öyle işler olmuyormuş gibi davranıyor. 

Herkes rant peşinde

Kulağının üstüne herkes yatmış vaziyette. Herkes korkak kardeşim. G.Saray her gün kötüye gidiyor. Herkes G.Saray'da rant peşinde bir şeyleri götürme peşinde. Bundan sona ailemle birlikte tatile çıkmak istiyorum. Lanet olsun. Alsınlar Galatasaray'ı ne yapıyorlarsa yapsınlar. Bu kadar hain insanın bir arada olduğunu toplumda ne olur? Türk futbolunun içerisideki herkesten nefret ediyorum. Galatasaray 90. dakikada gol atıyor. 3 dakika uzatma var. Yönetim istifa diye bağırıyorlar. 3 dakika takımını destekle sonra ne yapıyorsan yap. Sen demek ki Galatasaray'ın kazanmasını istemiyorsun"

Konular: galatasaray, levent nazifoğlu,

Yorumlar