Hami Mandıralı Antalyaspor'dan kovuldu!

Antalyaspor teknik direktörü Hami Mandıralı'nın sözleşmesi tek taraflı feshedildi.

Spor 23.02.2015, 20:24 24.04.2018, 12:59
Hami Mandıralı Antalyaspor'dan kovuldu!

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Hami Mandıralı ile yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Teknik direktör Hami Mandıralı ile Antalyaspor yollarını ayırdı. Antalyaspor Kulüp BaşkanıGültekin Gencer, yolların ayrılmasını takım içerisindeki olumsuz diyaloğa ve takımın kötü gidişatına bağladı.

Hasan Subaşı Tesisleri'nde toplanan kulüp yönetimi adına yolları ayırdıklarını açıklayan Antalyaspor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer, gündemin böyle olmasını istemediklerini belirterek, Hami Mandıralı ile kişisel bir sorunlarının olmadığını kaydetti. İç sahalarda puan kayıplarının olmamasına rağmen deplasmanda alınan yenilgiler nedeniyle böyle bir karar almaya mecbur kaldıklarını belirten Gencer, şöyle konuştu:

"İSTENMEDİĞİ YERDE DURMAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİ"

"Engin Korukır hoca ile 12 hafta önce yollarımız ayrılmış ve Hami Mandıralı gibi adıyla şanıyla delikanlılığıyla nam salmış bir değerle yol alma kararı almıştık. Çalıştığımız süre içerisinde kendisi başarılı olmaya geldiğini ve istenmediği yerde de durmayacağını söylemişti. Geldiği andan itibaren iç sahalarda puan kaybımız yoktur. Deplasman başarılı grafiği var deniyordu. Deplasmanda da bir mağlubiyet alındı" dedi.

"GÖRÜŞMELERDE OLUMLU SONUÇ ALINMADI"

Yönetim olarak Mandıralı ile bugün yaptıkları görüşmelerde olumlu bir sonuç alamadıklarını kaydeden Gencer, noter kanalıyla Mandıralı ile yollarını ayırdıklarını söyledi. Gencer konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Öğle saatlerinde Hami Mandıralı ile bir araya gelerek görüşmeler yapıldı. Olumlu sonuçlar alınmadı. Yönetim kurulu olarak biz de mandıralı ile aramızdaki anlaşmayı tek taraflı olarak feshediyoruz. Mandıralı'nın bir ilişkisi kalmamıştır. Noter işlemlerimizi başlatarak yollarımızı ayırdık. Antalyaspor'umuza hayırlı olsun. Mandıralı'ya da başarılar diliyoruz. Kendisiyle aramızda kötü şeyler geçmedi. Sadece maçlardan sonra kötü skor tabloları oldu. Futbolnetice oyunu, neticeye yansımadığı sürece problemler kendiliğinden ortaya çıkıyor."

"MANDIRALI'NIN TAKIM İÇİNDE DİYALOG EKSİKLİĞİ VARDI"

Gencer, Mandıralı ile yollarının ayrılmasına sebep olarak takım içerisindeki diyalog eksikliğini sebep göstererek "Cezalar ve kadro dışılar teknik adamın aldığı kararları sadece uygular. Sonuç olarak bir takım şeyler değişmedi. Diyalog diyelim. Takım içindeki durum onu gösteriyor" dedi.

YENİ TEKNİK DİREKTÖR

Yeni teknik direktörün kim olacağı sorusuna Gencer, "Birçok tebrik telefonu alıyoruz. BizlereYusuf Şimşek, Ziya Doğan ve Cihat Aslan hayırlı olsun deniyor. Henüz karar vermedik. Görüşmeler devam ediyor" dedi.

Öte yandan toplantı başlamadan önce teknik direktör Hami Mandıralı, tesislerinden ayrıldı. Gazetecilere veda eden Mandıralı, "Hayırlı olsun. Buraya kadarmış. Veda için geleceğim" dedi.
Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Mayıs 2020
İmsak 03:40
Güneş 05:32
Öğle 13:06
İkindi 17:03
Akşam 20:30
Yatsı 22:14
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P