SPOR

Igor Tudor'a terleten soru

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Igor Tudor, Türk Telekom Arena'da düzenlenen törende, kendisini sarı-kırmızılı takıma bağlayan imzayı attı.

Igor Tudor'a terleten soru
Galatasaray'ın Karabükspor'dan transfer ettiği teknik direktör Igor Tudor için TT Arena'da imza töreni düzenlendi. Tudor ve Başkan Dursun Özbek basının karşısına çıktı.

Dursun Özbek'in açıklamaları;

"Performansa dayalı olarak Riekerink ile yola devam etmeme kararı aldık ve daha sonra uygun olan teknik adamlarla görüşmeye başladık, Tudor da karar aldık. Galatasaray Yönetimi başarıya odaklı bir yönetimdir. Tudor'un Galatasaray'da başarılı olacağına inancımız tamdır, kendisine başarılar diliyorum"

Dursun Özbek: Herkes haddini bilmeli

"Karabükspor Başkanının cümleleriyle Galatasaray'ın Başkanı cevap vermez. Söylemlere dikkat etmeliyiz, şık değil" Kimse Galatasaray'a ahlak dersi veremez. Sen kimsin? Kim olursan ol kullanamazsın! Kınıyorum. Karabükspor başkanın kullandığı ifadeleri reddediyorum ve kullanan kişileri kınıyorum. Herkes haddini bilmeli."

Igor Tudor'un açıklamaları;

Hepimizin amacı Galatasaray'ı en iyi şekilde temsil etmek ve başarılı olmak. Bu büyük fırsat bana verildiği için teşekkür ediyorum. 2 forvetle mi 3 forvetle mi oynayacağız bunlar detay. Benim için önemli olan takım ruhu. Ben buna bakarım. Benim şu an odaklandığım takım halinde hareket etmek. Bu ilk başta kolay görünmüyor ancak biraz zamana ihtiyacımız var. Dizilişin çok önemi yok. Önemli olan top bizdeyken 10 kişiyle hücum etmek, top rakipteyken 10 kişiyle topun arkasına geçmemiz.

Beşiktaş sözleri...

Beşiktaş bu ligin en iyi takımı diye bir açıklamam olmuştu, ama ben şu an Galatasaray'dayım. Kalan 14 maçta şampiyon olmak için çalışacağız. Tek düşüncemiz bu.

Real Madrid'den teklif gelirse...

Igor Tudor, "Real Madrid'den teklif gelirse Galatasaray'ı bırakır mısınız?" şeklindeki soruya, "Gelecek için konuşmak şu an anlamsız." diye cevap verdi.

"Yaş meselesi abartılıyor"

10 yaşında Hajduk'ta futbola başladığımda da Juve'de de baskı vardı. Futbolun doğası bu. Tecrübe ve yaş meselesinin abartıldığını düşünüyorum. Önemli olan yaşınız değil, ne istediğiniz ve kararlılığınız. PAOK'ta 45 oyuncunun sakatlık yaşadığı haberleri doğru değil. Sadece biraz ortalamanın üzerindeydi. Galatasaray'da antrenmanların zorluk derecesinin ne olacağını çalıştıkça göreceğiz. Takım ruhu verirseniz taraftar gelir. Olmazsa da gelmez, sorunun cevabı basit. İyi oynayıp stada gelmelerini isteyeceğiz.

"Karabükspor Başkanı'nın açıklamaları yanlış"

Karabük'te hedefimiz ligde kalmaktı. Muhtemelen 3 galibiyet sonra ligde kalacaklardır. %90 ihtimalle sözümüzü tutmuş bulunuyoruz. Eski başkanıma minnettarım ama 2 gün önce yaptıkları açıklama yanlış. Bu futbol. Bu gayet normal. Bir hoca gönderildiği zaman futbol bu diyoruz. Bırakırken neden "futbol bu" demiyoruz? Siz hocayı yollarken normal, hoca bırakırken normal değil mi yani? Türk takımlarında 10 civarında hoca gitti. Gönderilince, 'Futbol bu' diyoruz. Ahlaktan bahsetmiyorlar, gidince mi oluyor?

"Sneijder önemli bir futbolcu"

Dün takımla ilk toplantımı yaptım. Kafalarını çok karıştırmak istemedim. Ama ilk konuştuğumuz şey defans oldu. Galatasaray gibi büyük bir takım her zaman ofansif oynamalı. Ama tüm takım egolarını kenara bırakıp birlikte savunma yapmalı. Wesley Sneijder, önemli bir futbolcu. İlişkilerimiz iyi olacaktır. Tıpkı diğer oyuncularımda olacağı gibi.

Konular: Igor Tudor, galatasaray,

Yorumlar