SPOR

İlhan Cavcav vefat etti

Beyin kanaması geçiren ve ameliyata alınan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav hayatını kaybetti. 1978 yılında Gençlerbirliği Kulübü’ne başkan olan İlhan Cavcav, yaklaşık 40 yıldır Ankara ekibinin başında bulunuyordu.

İlhan Cavcav vefat etti
Yüksek tansiyon nedeniyle uzun süredir tedavi gören ve gece yarısı geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Ankara Güven Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan İlhan Cavcav hayata gözlerini yumdu.
 
Doktorlar ilk aşamada kalbinde bir rahatsızlık tespit edilmediğini,  beyindeki ödemi dağıtmak için Cavcav’ı ameliyata aldıklarını söyledi.

Dün dengesini kaybederek düşen, kolunu ve kafasını çarpan efsane başkan 81 yaşında hayata veda etti.

1978 yılında Gençlerbirliği Kulübü’ne başkan olan İlhan Cavcav, yaklaşık 40 yıldır Ankara ekibinin başında bulunuyordu.

İlhan Cavcav için yarın tören düzenlenecek

Bugün vefat eden Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav için yarın saat 10.30’da İlhan Cavcav Tesisleri’nde tören düzenlenecek. Ardından, öğle namazına müteakip Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra Cavcav, Cebeci’deki aile mezarlığına defnedilecek.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, bugün saat 11.00’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Vefat eden efsane başkan İlhan Cavcav için yarın saat 10.30’da İlhan Cavcav tesislerinde tören düzenlenecek. Yarın öğle namazına müteakip Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Cavcav, aile mezarlığının bulunduğu Cebeci Asri Mezarlığına defnedilecek.İlhan Cavcav kimdir

İlhan Cavcav, 4 Ekim 1935 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Türk iş aadamı, fabrika sahibi ve Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı'dır.

Ankara'nın Hamamönü ilçesinde dünyaya gelen İlhan Cavcav, eğitim hayatına Ankara 10. Yıl İlkokulu'nda başladı. Öğrencilik yaşamı boyunca babasının işlettiği değirmende çalışarak baba mesleğini öğrendi. İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Atatürk Lisesi'nde ortaokuldan sonra eğitime ara verip aile şirketinin veznesinde ve şirket muhasebesined çalışmaya başladı.

Futbol hayatı 16 yaşındayken Maskespor kadrosuna stoper pozisyonuyla katıldı. Bir çok maçta yer aldıktan sonra profesyonelliğe geçmesi teklif edildi ancak aile fabrikasındaki işleri sebebiyle sözleşmeyi kabul etmedi.

Amatör oynamak istediği için Bahçeli Gençlik Spor'a gitti ve ilk maçında da eski takımı PTT karşısında oynayacaktı. Duygusal olarak oynayamayacağını düşünen antrenörü tarafından oynatılmadığı için futbolu bıraktı.

Uzunca bir süre iş hayatında yer aldıktan sonra Ankara'nın büyük sanayicileri arasına girdi. 1975'te Hacettepe'nin başkanı olsa da engellenemeyen düşüş sebebiyle başkanlıktan istifa etti.

1978'te Gençlerbirliği başkanı oldu ve tam 3. Lig'e düşerken futbol yöneticilerine 2. ve 3. liglerin birleştirilmesi teklifini önerdi ve kabul edildi. Böylece Gençlerbirliği yeniden 2. Lig'e döndü.

Başkanlık görevi esnasında çok ucuza aldığı futbolcuların geliştirilmesiyle büyük kulüplere yüksek meblağlara satması kulübü finansal açıdan geliştirdi ve Gençlerbirliği hiç kimseye borcu olmayan bir takım oldu.

İlhan Cavcav, 21 Ocak 2017 tarihinde beyin kanaması geçirdi. Yoğun bakıma alınan İlhan Cavcav'ın durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

22 Ocak 2017 tarihinde beyin kanaması rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 81 yaşında hayatını kaybetti.

Konular: kimdir, ilhan cavcav, gençlerbirliği, vefat,

Yorumlar