SPOR

Kayserispor Sergen Yalçın ile imzaları attı

Kayserispor’da Teknik Direktör Sergen Yalçın ve yeni transferler için imza töreni düzenlendi. İmza töreninde Sergen Yalçın, Fenerbahçe-Kayserispor maçıyla ilgili olarak da Fenerbahçe karşısında ihtiyaç duydukları bir galibiyet aldıklarını ifade etti.

Kayserispor Sergen Yalçın ile imzaları attı

Kayserispor’da Teknik Direktör Sergen Yalçın ve yeni transferler için imza töreni düzenlendi. Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, "İlerleyen haftalardaki 3 puanları artırmazsak Fenerbahçe karşısında alınan galibiyet sadece iyi bir hatıra olur" dedi.

Kayserispor’da transferlerin ve teknik heyetin tanıtım ve imza töreni, yönetim kurulunun görev dağılımının açıklandığı basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda yeni transferler basına tanıtılarak imza töreni yapıldı. Basın toplantısına katılan Teknik Direktör Sergen Yalçın, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yalçın: "İkinci yarıya zor maçlarla başladık"

Ligin ikinci yarısına zor bir fikstür ile başladıklarını kaydeden Yalçın, Kayserispor’u bir an evvel hak ettiği yere gelmesi için el birliği ile çalışacaklarını kaydetti.

Fenerbahçe karşısında ihtiyaç duydukları bir galibiyet aldıklarını ifade eden Yalçın, “İkinci yarı başlangıç itibariyle çok zor maçlarla başladık. Başakşehir’e gittik, Akhisar ile oynadık, Fenerbahçe ile oynadık, şimdi Galatasaray ile oynayacağız. Bunların hepsi bizim için çok zor maçlar. Yeni kurulmuş bir ekip olarak belki daha iyi bir fikstürle başlayabilirdik ama maalesef çok zor bir fikstür denk geldi bize. Zoru geçirene kadar tek düşüncemiz aşağıdaki takımlarla aynı seviyede kalabilmek. Puan cetvelinde aynı seviyede kalabilirsek bundan sonraki süreçte kendi rakiplerimizle oynamaya başladığımız zaman belki bizim için daha kolay olabilir diye düşünüyoruz. Çünkü zor takımlarla başladık. Puan barajı 36 civarı olabilir diye düşünüyorum. Biz de bu puanı yakalamak için plan yapıyoruz, hedef koyuyoruz, oynayacağımız maçlara bakıyoruz. Önümüzde daha uzun bir süreç var, kesinlikle çok pozitif düşünüyoruz. Yavaş yavaş takım nereye gidecek, oynayacağımız maçlar var hep beraber göreceğiz. İyi bir başlangıç yaptık bu hafta, ihtiyacımız olan bir galibiyet aldık. En azından dediğim gibi aşağıda kalabildik bu galibiyetle ama çok fazla abartmamak lazım. Sadece 3 puan aldık. Önümüzde oynayacağımız daha 15 tane maç var, bu maçlara çok ciddi bir şekilde hazırlanıp biran evvel Kayserispor’u olması gereken yere getirmek için elimizden gelen her şeyi oyuncularımla beraber yapıyoruz” dedi.

Bedir: "3 puanları artırmazsak Fenerbahçe galibiyeti hatıra olur"

Fenerbahçe karşısında güzel bir galibiyet aldıklarını söyleyen Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, "Transferlerden sonra Akhisar maçına çıktık, gerçekten galibiyeti kaçırdık. Ama sonuçta 1 puan aldık. Pazar günü de herkesin hayret ettiği bir ortam vardı. Tribüne baktığınızda medyasıyla, belediye başkanıyla, bakanıyla, kulüp yönetimiyle ne kadar Kayserili ve Kayseri sevdalısı varsa hepsi oradaydı. Bir ivme yakaladık ama sonuçta 3 puan aldık. Antep’i de yensek, Trabzon’u da yensek 3 puan alacaktık, Fener’i yendik 3 puan aldık. Fazla da abartmaya gerek yok. İnşallah önümüzdeki haftalarda artırırsak bu 3 puanları bu galibiyetin bir anlamı olur. Yoksa iyi bir hatıra olur Fenerbahçe galibiyeti. Bizim artık bunu geride bırakıp önümüze bakmamız lazım” şeklinde konuştu.

Konular: kayserispor, sergen yalçın,

Yorumlar