SPOR

Krizi Acun Ilıcalı çözmüş!

Milli Takımda Euro 2016 sonrası patlayan Fatih Terim-Arda krizi nihayet sona erdi...

Krizi Acun Ilıcalı çözmüş!
Yıldız oyuncu ile beraberinde kadro dışı kalan Gökhan Gönül, Burak ve Selçuk, Ay-Yıldızlı takıma geri döndü.

Bu gelişmenin ardından krizin nasıl çözüldüğüne dair birçok iddia ortaya atıldı, gerçeklere ise sonradan ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, kamuoyuna yansıtıldığı gibi krizin çözülmesinde başrol oynayan isim Emre Belözoğlu değil. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bu konuda bir görüşme yapan Acun Ilıcalı'nın, Kosova maçının kadrosu açıklanmadan önce Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'le bir araya geldiği öğrenildi.

Durum Cumhurbaşkanı'na aktarıldı

1 hafta önce gerçekleşen kritik buluşmada Acun Ilıcalı'nın, Terim'e, kriz hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşüncelerini aktardığı belirtildi.

"Rahatsızlık duyuyor": “Hocam, Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz ki Arda'yı oğlu gibi sever. Onunla Burak'ın Çin'de ve İspanya'da ülkemizi başarıyla temsil etmesinden gurur duyuyor. Sizinle olan samimiyeti de ortada.Bu konunun uzamasından çok büyük rahatsızlık duyuyor ve artık bu tatsızlığın sona ermesini istiyor” sözleriyle mesajı ileten Acun, Terim'den, “Cumhurbaşkanımız'ın emri olur” yanıtını aldı.
Krizi Acun Ilıcalı çözmüş! 6.resim

Emre daha sonra devrede! 

Bu gelişmenin ardından Acun'un talebi üzerine Emre Belözoğlu, Arda'yla bir araya geldi, aynı ortamdayken Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i arayarak telefonu Arda'ya verdi.

Terim'in, Kosova maçı kadrosunu hazırlarken bu gelişmenin ardından kadro dışı kalan diğer isimleri de yeniden geniş kadroya dahil ettiği ifade ediliyor.

Krizi Acun Ilıcalı çözmüş! 9.resim


Euro 2016'dan sonra ilk kez görüşen ikili arasındaki buzlar eridi.Krizi Acun Ilıcalı çözmüş! 7.resim
Krizi Acun Ilıcalı çözmüş! 10.resim


Krizi Acun Ilıcalı çözmüş! 11.resim

Konular: emre belözoğlu, Recep Tayip Erdoğan, fatih terim, acun ılıcalı,

Yorumlar