SPOR

Önümüzdeki ay testler başlıyor! Video Yardımcı Hakem geliyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), futbolda adaleti yeni bir boyuta getirecek olan 'video yardımcı hakem' uygulamasına ilişkin, İsviçre'de yapılan toplantılar sonrası testlerin mart ayında başlaması konusunda fikir birliğine varıldığını duyurdu.

Önümüzdeki ay testler başlıyor! Video Yardımcı Hakem geliyor
Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) ile FIFA'nın İsviçre'nin Zürih kentinde bulunan merkezlerinde, 'video yardımcı hakem' uygulamasına ilişkin geçiş hazırlıklarının ele alındığı toplantılar gerçekleştirildiği duyuruldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), çalışmalarına hız verilen video yardımcı hakem sistemi ile ilgili önemli bir aşamaya geçildiğini açıkladı.

Söz konusu açıklamada, toplantılarla ilgili olarak, "Önümüzdeki mart ayında testlere başlanması konusunda fikir birliğine varıldı." ifadeleri kullanıldı.

Toplantılarda, FIFA Baş Teknik Sorumlusu Marco van Basten, FIFA Teknoloji Departmanı Müdürü Johannes Horzmuller ve FIFA Teknoloji Departmanı Sorumlusu Danielle Diana'nın, projenin teknolojik altyapısına dair bilgilendirme yaptığı da aktarıldı.

Konular: uygulama, proje, video yardımcı hakem, tff,

Yorumlar