SPOR

"Beşiktaş'ı dış güçler şampiyon yaptı"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat, sarı-lacivertli futbolcuların başarısızlık konusunda çok fazla bahane ürettiğini söyledi.

"Beşiktaş'ı dış güçler şampiyon yaptı"
Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat'ın takımla ilgili hazırladığı yeni raporunun detayları belli oldu.

Sarı-lacivertli çalıştırıcının, yönetime de gönderdiği raporda, önemli tespitler yer aldı. Özellikle takımdaki direnç eksikliğine vurgu yapan Advocaat, takım ve arkadaşlık olgusunun geliştirilmesi için daha önce yapılan ailelerin de katıldığı yemekli toplantıların yeniden organize edilmesini istedi. 

KEYİF ALMIYORLAR

En büyük sorunun futbolcuların kalpleri ile oynamaması açıklamasında bulunan Advocaat, "Sadece Volkan Demirel ve Mehmet Topal, biraz da Emenike ile Volkan Şen yüreğini sahaya koyuyor. Özellikle yabancı oyuncular bu konuda çok eksik. Fenerbahçe şu an için bir futbolcular topluluğu gibi, takım değil. Takım ve birliktelik olgusunu güçlendirmek için daha önce gerçekleştirilen yemekli aile toplantıları acilen yeniden başlamalı. Futbolcular yaptığımız işi sadece kazanılması gereken bir iş olarak görüyor. İşlerinden keyif almıyorlar. İdmanlar çok durağan geçiyor. Herkes talimatları yerine getiriyor. Ama futbol böyle bir şey değil. Eğlenmiyorlar. Arkadaş değiller." dedi.BEŞİKTAŞ'I DIŞ GÜÇLER ŞAMPİYON YAPTI DİYORLAR

Herkesin çok fazla bahanesi olduğunu söyleyen Advocaat, "Örneğin; geçen sezon ligde Beşiktaş'ın dış güçler tarafından şampiyon yapıldığını, UEFA Avrupa Ligi'nde Braga'ya ise hakem yüzünden elendiklerini düşünüyorlar. Eski hocalarının (Vitor Pereira) hataları yüzünden başarısızlığın geldiğine inanıyorlar. Ancak oyuncular, kendilerinin hatalı olabilecekleri akıllarından bile geçirmiyor." şeklinde konuştu.

Konular: teknik direktör, Beşiktaş, fenerbahçe, bahane,

Yorumlar