SPOR

"Bruma aptal, kafasını kullanamıyor"

Galatasaray'ın sezona mükemmel bir başlangıç yapan genç yıldızı Bruma için Prandelli'nin, "Çok üstün yeteneklere sahip bir oyuncu ancak aptal, kafasını kullanamıyor" şeklinde ifadeler kullandığı öğrenildi.

"Bruma aptal, kafasını kullanamıyor"
Galatasaray'a Fatih Terim döneminde Sporting'den transfer edilen, Mancini ve Prandelli dönemlerinde de sarı-kırmızılı formayı giyen Bruma'yla ilgili Cesare Prandelli ve yardımcılarının aralarında yaptıkları konuşmalar ortaya çıktı.

İtalyan çalıştırıcının döneminde de beklediği forma fırsatlarını bulamayan Bruma için Prandelli'nin, "Bruma çok üstün yeteneklere sahip bir oyuncu ancak aptal, kafasını kullanamıyor. Oyun zekası yok ve takım oyununa uyum sağlayamıyor. Eğer bu yöndeki eksiklerini kapatırsa, ilerde çok büyük bir yıldız olabilir" dedikleri öğrenildi.

Eksikleri kapandı, yıldızlaştı

Aradan geçen sürede özellikle La Liga tecrübesiyle takım oyununa daha yatkın hale gelen, çalım ve adam eksiltme becerisine pas ve asist yönünü de ekleyen Portekizli futbolcu, böylece İtalyan teknik adamların dediği gibi daha komple bir oyuncu haline gelerek yıldız olma yolunda önemli bir gelişim gösterdi.

Konular: teknik direktör, transfer, italyan teknik adam, bruma,

Yorumlar