SPOR

"Bu takım Dünya Kupası'na gitmez"

Dün akşam oynanan Hırvatistan-Türkiye maçının ardından ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Hırvatistan karşısındaki genç kadronun Dünya Kupası'na gidemeyeceğini iddia etti.

"Bu takım Dünya Kupası'na gitmez"
Rıdvan Dilmen, Hırvatistan karşısındaki genç kadronun Dünya Kupası'na gidemeyeceğini iddia etti.

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Türkiye’nin bu kadro ile Dünya Kupası’na gidemeyeceğini söyledi. Dilmen, mutlaka tercübeli oyuncuların kadroya kanalize edilmesi gerektiğini ifade etti.

"BARAJ DÜŞÜK OLACAK"

Arda Turan, Burak Yılmaz, Gökhan Gönül, Hakan Balta ve Caner Erkin gibi tecrübeli isimlerin çağırılmasını savunan Dilmen şu ifadeleri kullandı:

“Hırvatistan’da Modric’in dışında ofansif katkı verebilecek oyuncusu yoktu savunmadan. İyi bir takıma karşı oynadık ve biraz rölantide maç oldu. Bundan iyisinin olması mümkün değildi. Baraj düşük olacak. Şu atmosferde alınacak en iyi skordu. Kesinlikle kendimizi kandırmayalım. Bu kadro Dünya Kupası’na gitmez. Mutlak suretle Fatih Hoca’nın Arda’yı, Burak’ı, Gökhan’ı Caner’i görüşmeler yapıp kadroya dahil etmeli. Kontraatak takımı gibi gözüküyoruz. Emre Mor’dan dolayı. Bu takımın 2 türlü, gol atma ihtimali var başka yok. Bugün alınan altın puan var. Bizi mutlu etmeli. Fatih hoca bizim Arda’mızı, Caner’imizi, Burak’ımızı, Gökhan’ımızı kesinlikle kadroya koymalıyız. Volkan Babacan lige de mükemmel başladı. İnşallah devamı gelir. Okay Yokuşlu’yu çok beğendim.”DİLMEN'DEN TÜRKİYE-HIRVATİSTAN MAÇININ YORUMU

İşte Rıdvan Dilmen'in Hırvatistan - Türkiye maçı değerlendirmesi;

-Bir tek avantajımız vardı. En etkili taraftar grubu maçta yoktu. Onun dışında hiçbir avantajımız yoktu.

-Bu maçta tek kale puan veya puanlara alacak halimiz yoktu. Bundan daha iyi olamazdı. İlk yarıda ve ikinci yarıda 4'er pozisyon verdik. Zaten bu kadar verebilirsiniz. İki ihtimalimiz vardı. Ya Emre Mor hızlı çıkacak veya Hakan Çalhanoğlu frikikten atacak.

-Onlarda da Modric dışında hücuma etkili çıkan bir oyuncu olmadı. Şu atmosferde çok değerli 1 puan aldık. Ancak kendimizi kesinlikle kandırmayalım.

-Dışarıda kalanların sorunun çözebilecek bir teknik adamımız var. Bu oyuncularla bire bir görüşmeler yaparak bu durum atlatılmalı. Bu takımla işimiz çok zor olur. Kendimizi aldatmayalım

-Bugün alınan altın puan vardır. Fatih Terim, diğer oyuncularımızı mutlaka kadroya almalı. Mesela Okay Yokuşlu mükemmel oynadı. Onunla devam edelim. Ancak bu kadro en fazla yenilmez ama yenemeyiz.

-Volkan Babacan, Mehmet Topal ve Okay maçın en iyi oyuncularıydı

-Dünya Kupası'na Avrupa'dan 13 takım gidecek. Bu açıdan İspanya, Almanya gibi mutlak grup birincilerinin grubunda olmamak önemli. İkincilik şansımız var.

-Almanya, İtalya veya Fransa'nın grubunda ikincilikte kiminle oynarız diye bakarız. Bu grupta birinci veya ikincilik umudumuz az. Bu takım 2018'den sonra iyi hale gelir

-Barcelona'dan Arda'nın, milli takımın en çok gol atan oyuncusunun kadroda olmaması üzücü. Fatih Terim'in 3-4 hafta içinde bu konuyu çözeceğini düşünüyorum

Konular: hırvatistan, milli takım, rıdvan dilmen, Dünya Kupası,

Yorumlar