SPOR

"Osmanlıspor Avrupa düzeyinde bir kulüp"

Osmanlısporlu futbolcu Aykut Demir, "Osmanlıspor kesinlikle küçük bir kulüp değil. Osmanlıspor, Avrupa düzeyinde bir kulüp." dedi.

"Osmanlıspor Avrupa düzeyinde bir kulüp"

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Osmanlıspor'un sezon başında Trabzonspor'dan kiraladığı Aykut DemirUEFA Avrupa Ligi'nde gruptan çıkacaklarına inandıklarını söyledi.

Batıkent Tesisleri'ndeki AA muhabirine konuşan Aykut, Osmanlıspor'un dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirterek, "Büyük takımdan gelip başka bir ekipte oynamak benim açımdan risk değildir." dedi.

Aykut, "Osmanlıspor kesinlikle küçük bir kulüp değil. Futbolcuları, yapısı, idare edenler olsun, şu anda Türkiye şartlarında en büyük kulüplerden biri. Osmanlıspor, Avrupa düzeyinde bir kulüp." ifadelerini kullandı.

"Buraya geldiğim için de çok mutluyum"

Başkent ekibine transfer sürecini de değerlendiren Aykut, "Osmanlıspor'un bana yaklaşımı çok sıcaktı. Buraya geldiğim için de çok mutluyum" diye konuştu.

Futbolcu olarak bazen istenilen şeyler olmayacağını vurgulayan Aykut, "Trabzonspor'da bu sene kiralık olarak gitme durumum vardı. Bunun için en yakın takımın Osmanlıspor olduğunu düşündüm. Nasip oldu ve buraya geldiğim için de çok memnunum. Güzel bir kulüp. Ortam çok güzel." diye görüş belirtti.

"Trabzonspor'a gitmemde Gençlerbirliği büyük bir rol oynadı"

Spor Toto Süper Lig'de ilk kez Gençlerbirliği'nde forma giydiğini hatırlatan Osmanlıspor'un başarılı stoperi Aykut, Trabzonspor'a gitmesinde kırmızı-siyahlı ekibin büyük bir rol oynadığını vurguladı.

"Gençlerbirliği ve Osmanlıspor Anadolu'nun güzide kulüplerinden." diyen Aykut, şöyle konuştu:

"Gençlerbirilği'nde 4 sene geçirdim. Gençlerbirliği de gerçekten Avrupa düzeyinde bir takım. Başkanı olsun, yönetimi olsun büyük bir kulüp. Osmanlıspor da kesinlikle büyük bir kulüp ve büyük bir camia. Gençlerbirliği ve Osmanlıspor Türkiye'nin seçilmiş kulüplerinden. İki kulübümüz de gençler için bir basamak. Trabzonspor'a gitmemde Gençlerbirliği büyük bir rol oynadı."

"İnşallah gruptan çıkacağız"

Deneyimli futbolcu, Osmanlıspor'un son dönemde Avrupa'da zirvede olduğunu, ligde ise istedikleri yerde bulunmamalarının yorgunluktan kaynaklandığını dile getirdi.

Takım olarak sezona çok erken başladıklarını hatırlatan Aykut, şunları söyledi:

"UEFA Avrupa Ligi'nde inşallah gruptan çıkacağız. Biz lige erken başladık. Normal şartlarda oynadığımız maçlara bakıldığında ligin ilk yarısını bitirmiş olmamız gerekir. Bu Avrupa düzeyindeki tüm takımlarda olabilecek bir durum. Sezona ve Avrupa'ya iyi bir başlangıç yaptık. Ön eleme maçları oynadık ve lige iyi başladık. İster istemez yorgunluk oluştu. Bunlara alışmamız lazım ama futbolcuda olabiliyor. Bu kötü bir şey değil. Her çıkışın bir inişi, her inişin de bir çıkışı var. Çıkışa başladık, ligde de bunu sürdürmeyi hedefliyoruz."

Konular:

Yorumlar