SPOR

"Süreç acılı geçecek, sancılı geçecek"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, skor konusunda beceri ortaya koyamadıklarını söyledi.

"Süreç acılı geçecek, sancılı geçecek"
Yanal, Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında 0-0 biten Gençlerbirliği  maçının ardından düzenlenen basın toplantısında kırmızı-siyahlı ekibin 60 dakika  10 kişiyle oynadığını hatırlatarak, "Topun bizde olması bir şey ifade etmedi.  Diğer maçlarda da böyle oldu skor konusunda becerimizi ortaya koyamıyoruz." dedi.
 
Bordo-mavili takımın önemli bir virajdan geçtiğini bu sürecin de sert  ve acı verici olacağını ifade eden Yanal, "Skor üretecek ve güvene dönüştürecek  zamana ihtiyacımız var. Trabzonspor'un bundan sonra iskeletini teşkil edecek  oyuncuları belirlemeliyiz. Oyuncu çöplüğüne de dönüştürmemek gerekiyor. Bu süreç  acılı geçecek sancılı olacak. Benim referanslarım belli, çıkardığım oyuncular  kurduğum takım, oynattığım oyun ortada. Ben söylüyorum. Bu süreci iyi yöneteceğiz  ve istenilen Trabzonspor'u izlettireceğiz." diye konuştu.
 
Transfer döneminde kısa sürede ve zor şartlarda takviyeler yapmak  durumunda kaldıklarını dile getiren Yanal, devre arası ve sezon sonunda yapılacak  takviyelerde daha isabetli tercihler yapılabileceğini ifade etti.

Konular: ersun yanal, trabzonspor,

Yorumlar