SPOR

Şenol Güneş takımı değerlendirdi

Gaziantepspor maçında kaçırılan penaltıyı değerlendiren Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Oğuzhan Özyakup'un atışı kullanmasına izin veren Cenk Tosun'un hatalı olduğunu ifade etti. Güneş ayrıca ligin ilk yarısında hedefledikleri 48 puana ulaşamadıkları için başarısız olduklarını belirtti.

Şenol Güneş takımı değerlendirdi
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Süper Lig'de Gaziantepspor'u 1-0 yendikleri maçta galibiyeti hak ettiklerini söyledi.

Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kendi sahalarında kazanmaları gereken bir maça galibiyet arzusuyla çıktıklarını belirterek, "Hak ettiğimiz galibiyeti aldığımızı düşünüyorum. Oyun üstünlüğü bizdeydi" dedi.

Oyun üstünlüğüne rağmen hatalar da yaptıklarına değinen Güneş, "Zaman zaman şut tercihlerimiz, atmamız gerekeni atmamamız, atmamamız gerekeni atmamız daha fazla gol bulmamızı engelledi. Savunma anlayışında eksiktik. Savunma ağır kaldı. Verdiğimiz iki pozisyon tehlikeliydi. Bu tip hataları futbol kaldırmayabilir. Son maçlarda bunları yapıyoruz" diye konuştu.

"Ben tek Cenk'i yazdım"

Şenol Güneş, Gaziantepspor kalecisi Gökhan Değirmenci'nin kurtardığı penaltıda, Oğuzhan Özyakup'un atışı kullanmasına izin veren Cenk Tosun'un hatalı olduğunu ifade etti.

Kazanılan penaltının ardından Ricardo Quaresma ile Oğuzhan Özyakup arasında yaşanan diyaloğa değinen Güneş, "Penaltı pozisyonunu tam görmedim. Ben tek Cenk'i yazdım. Ne gelişti bilmiyorum, konuşacağız. Hata tamamen (Cenk) onundur. Atmayacağın bir penaltıyı atacak oyuncuya verebilirsin. Genelde Cenk, Oğuzhan ve Quaresma atıyor. Bütün yetki Cenk'te. Yetkiyi başka oyuncuya verebilir. Quaresma ile Oğuzhan'ın konuştuğu söyleniyor. Atılabilir, ona Cenk karar vermeli" değerlendirmesinde bulundu.

"En başarısız takımlardan biri biziz"

Şenol Güneş, sezon başında 16 haftalık periyot için 48 puanı hedeflediklerini ancak 35 puanda kaldıklarını ve bu anlamda başarılı olamadıklarını vurguladı.

Aldıkları 35 puanla başarısız olduklarını ifade eden Güneş, "Biz, biraz daha eksik kaldık. İkinci yarı düzeltmeye çalışacağız. 16 maç 48 puan, beklentimiz oydu. Yapamamanın başarısızlığını yaşıyoruz. Her maçı kazanmak isteriz. En başarısız takımlardan biri biziz. Hedef 48 puandı. Diğer taraftan baktığımızda 35 puan aldık. 13 puan fark var. Yarısı benim hatam. Yarısını alabilirdim. Bütün oyuncular elinden gelen gayreti gösterdi" şeklinde görüş belirtti.

Konular: şenol güneş, Beşiktaş,

Yorumlar