SPOR

Şenol Güneş: Tarihi bir maç olacak!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yarın konuk edecekleri Benfica'yı yenerek üst tura çıkma adına önemli bir adım atmak istediklerini söyledi.

Şenol Güneş: Tarihi bir maç olacak!
Güneş, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında,  grup mücadelesindeki ilk günden bugüne düşüncelerinde fark olmadığını belirterek,  "Bugün itibarıyla yarış devam ediyor. Bir adım öne geçmek için yarın kazanmak  istiyoruz." dedi.

Gruptaki ilk maçı da Benfica ile oynadıklarını hatırlatan Güneş,  "Değerli oyuncuları var. Onlar da şansını kullanmak istiyor. Napoli de aynı şansı  kullanmak istiyor. Yarın alacağımız sonuç her türlü avantajı getirebilir, tam  tersi de olabilir. Bu, maçın önemini bir kat daha artırıyor. Kazanmamız halinde  diğer maçtaki beraberlik bile lehimize olabilir. Kaybettiğimizde şansımız yok  oluyor. Bütün bunlara bakmadan futbol adına neyi doğru yapabiliriz, en iyi  kadroyu nasıl sürebiliriz onu düşüneceğiz." diye konuştu.

Futbolcularından şu ana dek ortaya koydukları oyun felsefesini ve  takımı sahiplenme duygusunu yine beklediğini kaydeden Güneş, "Taraftarın desteği  iyi, güzel oyunla onlara bir enerji vermemiz maçın gidişatını etkileyecektir.  Sahamızdaki ilk iki maçta berabere kaldık. Umarım bu kez kazanırız." ifadelerini  kullandı.

"Tarihi maç olarak düşünüyorum"

Güneş, geleceği planlayan kişi ve kurum olarak en iyisini yapmak  zorunda olduklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beklentileri görüyorum. Ülkeyi üst grupta temsil etmek, kulübün  geleceğine katkı yapmak bizim için önemli. O yüzden tarihi maç olarak  düşünüyorum. Hem oyun hem sonuç olarak geleceği güzel yapacak değerleri  göreceğimiz maç olacak. Türk futbolu için de Şampiyonlar Ligi'nde başarı hepimizi  gururlandırır. Gelecek adına özendirici olur."

Karşılaşma sonunda ihtimallerin çok olmasının hatırlatılması üzerine  Güneş, "Varsayımlar üzerinde hareket etmek, yapacağınız işi engeller. Bizim  işimizin özü değil. Yaptıklarımızla başarılı olabiliriz. Maça çıkarken 'şöyle  olur, böyle olur' dersek kafamız karışır. Sahaya çıktığımızda en iyi futbolunu  oynayan, gücü oranında üstünlük sağlayan bir takım olmak istiyoruz. Bu maçı  kazanıp, diğer karşılaşmanın sonucunu bekleyeceğiz. O olmazsa son maçı  bekleyeceğiz." şeklinde görüş belirtti.

Grupta yaptıkları 4 maçı değerlendirdiklerinde iyi bir çizgi  yakaladıklarının görüldüğünü belirten Şenol Güneş, şunları kaydetti:

"Beşiktaş'ın yükselişinde geçmişinden itibaren yöneticilik, oyunculuk  ve antrenörlük yapan herkese teşekkür etmek lazım. Herkesin emeği var, bugün de  biz yapıyoruz. Beşiktaş üretken bir kulüp. Taraftarıyla, yönetimiyle her gün yeni  bir değer ortaya koyuyor. Susmasıyla, ses çıkarmasıyla üretken bir takım. Örnek  olmaya çalışan bir takım. Hataları yok mu var. Ancak hataları diğer kulüplere  göre daha az, doğruları daha fazla. Yarın da doğruları yaparak sonuç almak  istiyoruz."

Sakat oyuncuların durumu

Sakat oyuncularla ilgili bilgi veren Şenol Güneş, Anderson Talisca,  Caner Erkin ve Luiz Rhodolfo'nun Benfica karşısında oynamayacağını, Ömer  Şişmanoğlu'nun da UEFA listesinde bulunmaması nedeniyle kadroda yer almayacağını  dile getirdi.

Kaleciler dışında elinde 16 oyuncu bulunduğunu vurgulayan tecrübeli  teknik adam, "Geçen haftadan sıkıntılı oyuncularımız vardı. Antrenmanda  durumlarına bakacağız." diye konuştu.

Zaman zaman bazı oyuncuların kadroda olmamasının sakatlıklardan  kaynaklandığını anlatan Güneş, şöyle devam etti:

"Bir maça oyuncu götürmemezlik yapmadık, futbolcu oynayacaksa  oynatırım. Tosic ve Adriano oynamaya, kadroda yer almaya müsait değildi. Rhodolfo  zaten yoktu. Adriano bugün ilk kez çıkacak. Tosic, dün çıkmış ve kendini  denemişti. Sadece sakatlığın geçmesi yetmiyor, fizik olarak ne durumda ona  bakacağız. Savunmada ve sol kanatta sıkıntımız fazla olduğu için oyun formatında  değişiklik yapmak zorunda kalıyoruz."

Konular: şenol güneş, Beşiktaş,

Yorumlar